Na sídlisku Sásová sa pri príležitosti sviatku Panny Márie Pomocnice kresťanov, ktorej je zasvätený kostol na Tatranskej ulici, uskutoční v nedeľu 28. mája Deň farnosti.

Všetko začne slávnostnou svätou omšou o 10.30 hod, ktorú bude celebrovať slávnostný kazateľ a sásovský rodák, salezián Peter Stellmach. Svätú omšu skrášli detský a mládežnícky zbor spolu s detským orchestrom. S nedeľným obedom nie je potrebné robiť si starosti. Na hodoch budú pripravené veľké kotly gulášu, ktorého bude dostatok pre celé rodiny. Okrem neho bude možnosť zakúpiť si pivo, nealko nápoje a ďalšie občerstvenie.

Heslo Dňa farnosti znie: „Zážitky, ktoré tvoríme spoločne“. Jeho podstatou je preto vytvoriť rodinnú, pohodovú atmosféru v areáli okolo saleziánskeho kostola. Pre deti budú pripravené aj súťaže a malé ceny. Návštevníci sa dozvedia viac o tom, čo všetko sa v tejto farnosti deje a aké akcie sú pre nich pripravené počas celého roka. V závere programu vystúpi aj folklórny súbor.

Pre záujemcov bude možnosť zakúpiť si tričká a mikiny zdobené pekným motívom a spomínaným heslom dňa. Ich kúpou môžu návštevníci rozširovať myšlienku saleziánskeho diela a zároveň podporiť aktivity strediska. Viac informácií nájdete na webovej stránke organizátora.