Donovaly po roku znovu ožijú bežeckým a cyklistickým maratónom. Šiesty ročník Donovalského drapáku sa uskutoční v sobotu 4. augusta.

Bežci a cyklisti si budú môcť svoje sily zmerať hneď vo viacerých kategóriách. Cyklistická časť maratónu odštartuje pretekmi na päťdesiat kilometrovej trase dopoludnia o pol desiatej, pričom krátko na to sa na štart postavia aj účastníci kategórie Juniori a Krpci.

Preteky na poslednej cyklistickej trase, ktorá predstavuje dĺžku 25 kilometrov, začnú približne o 10.45 hod. Pre bežcov si organizátori pripravili dve trate s dĺžkou desať a dvadsať kilometrov. Tie štartujú o 11-tej hodine, respektíve o 11.15 hod. Všetky trasy štartujú z centrálneho parkoviska na Donovaloch.

Registrácia na preteky je možná online do štvrtka 2. augusta. Po tomto termíne sa dá zaregistrovať už iba osobne v priestoroch kancelárie donovalského pivovaru, prípadne priamo na podujatí v priestore štartu/cieľa. Počet súťažiacich je obmedzený, pričom prvých sto online registrovaných účastníkov získa tričko Donovalský drapák.

Súčasťou pretekov bude aj prezentácia zaujímavých športových značiek pochádzajúcich predovšetkým zo sveta cyklistiky, ale aj behu. Donovalský drapák 2018 organizuje ŠK Slovan Donovaly, DAMi Šport, Donovalský Pivovar, obec Donovaly a Park Snow Donovaly. Podrobnejšie informácie môžete nájsť na oficiálnej stránke podujatia.