O možnom prestupe Tomáša Hučka sa v kuloároch hovorilo už niekoľko mesiacov. Po jeho umiestnení v najlepšej jedenástke uplynulej sezóny bolo preto už len otázkou času, ktorému klubu bude Dukla pre svoj výrazne zoškrtaný rozpočet nútená predať svojho dôležitého hráča.

Tomáš HučkoĎalším pôsobiskom 27-ročného záložníka Tomáša Hučka bude MŠK Žilina. Keďže ide o tradičného rivala Dukly, práve prestupy červeno-bielych do tohto klubu vnímajú fanúšikovia banskobystrického klubu mimoriadne citlivo. V nedávnej minulosti tam prešli už aj ďalší vtedy významní členovia kádra Dukly Róbert Pich či dlhoročná opora Viktor Pečovský.

„Tomáš je tu siedmy rok a v zimnej prestávke sme sa s ním dohodli tak, že mu nebudeme brániť v angažmáne, ktorý sa pritrafí. Nevyšla nám dohoda klubov so Žilinou už v zimnej prestávke, s tým že následne boli rozhovory aj s inými klubmi, ale s konkrétnou ponukou prišla Žilina až počas víkendu, kluby aj pán Hučko sa dohodli a my sme chceli zachovať fér hru. Touto cestou sa mu chceme poďakovať a verím že naše cesty sa ešte stretnú,“ povedal pre fkdukla.sk generálny riaditeľ klubu Tomáš Geist.

„Z Banskej Bystrice sa mi nebude odchádzať ľahko. Strávil som tu pekné roky a budem sa sem rád vracať, pretože tu mám veľa kamarátov a zvykol som si tu. Teším sa ale na novú výzvu. Myslel som si, že sa to už neuskutoční. Vnímam to ako posun v kariére, keďže Žilina má vždy len najvyššie ambície a hrajú pravidelne aj európske poháre,“ povedal k svojmu odchodu Tomáš Hučko, ktorý v úvodnom ligovom kole v Myjave odohral za Duklu celý zápas.