V našom meste sa aj tento rok začal cyklus letných organových koncertov. v júni ho svojimi dvoma koncertmi otvoril výborný český organista z Prostějova Ondřej Mucha.

organyCyklus letných organových koncertov Vivat vox organi pokračuje ďalej. V stredu 25.júna, sa v bystrickej katedrále o 19:30 predstaví mladý talentovaný organista Marek Dietrich, ktorý je absolventom bratislavského konzervatória a aktuálne aj študentom VŠMU v Bratislave. je držitelom viacerých ocenení za interpretáciu organovej hry. Ako organista pôsobí v Piaristickom kostole v Prievidzi.

Organový cyklus bude ďalej pokračovať v auguste koncertmi ďalšieho mladého a znamenitého organistu Františka Beera, ktorý pochádza z Myslavy pri Košiciach a hru na organ študuje v Lübecku, Nemecko. Je nielen skvelý interpret, ale aj improvizátor. Letné organové koncerty uzavrú v septembri dvaja skúsení a výborní organisti, Američan David Di Fiore zo Seattlu, ktorý je renomovaným koncertným organistom a pedagógom, známym po celom svete. Jeho skvelé interpretačné umenie si dokáže okamžite získať poslucháčov. Stanislav Šurin z Trnavy, ktorý je nielen vynikajúcim organistom, ale aj skladateľom, pedagógom a organizátorom kultúrneho života, ktorý uznávaným umelcom nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí, uzavrie organové koncerty v Banskej Bystrici.