Už túto sobotu sa uskutoční tradičný Cyklomaratón BBB Vlkohron spolu s horským duatlonom. Aj tento rok si CK Vlkanová Witzenmann spolu s obcami Hronsek a Vlkanová pripravili rôzne trate pre všetky výkonnostné kategórie.

Čas začatia pretekov je pripravený na 9.45 hod kedy odštartujú prvé kategórie na trasu 50 kilometrov. Už o 10.20 hod budú odštartovaní súťažiaci na dĺžku 30 kilometrov. O 10.45 začne pretek na osem kilometrov a o desať minút neskôr na dva kilometre. Súťažiť sa bude vo viac ako pätnástich kategóriach v ktorých je však limitovaný počet štartovacích čísiel.

Trať na 50 kilometrov bude štartovať v obci Hronsek, pred Obecným úradom, ďalej značenou cyklotrasou do obce Vlkanová, stadiaľ okolo Hornej Mičinej a po značenej trati späť do cieľa v Hronseku. Nasledovná trať na 30 kilometrov je z väčšej časti totožná s 50 kilometrovou traťou, ale v polovici Peťovskej doliny súťažiaci odbočia po žltej turistickej značke smerom na Mičinské lúky.

Trať na osem kilometrov bude zo štartu pokračovať po cyklotrase do obce Vlkanová až do cieľa v Hronseku. Najkratšia trať bude mať okruh v obci Hronsek. Plán tratí sa bude nachádzať pri mieste štartu. Trať bude vyznačená farebnými šípkami po ceste, bielo-červenými fáborkami a bielim vápnom na križovatkách. Po trati sa budú nachádzať aj smerníci pre pomoc pri orientácii.

Prezentácia pre všetky kategórie bude 4. mája v piatok na Obecnom úrade Hronsek. Ocenení budú prví traja umiestnení. Žrebovať sa bude aj o vecné ceny po skončení súťaže pre všetkých pretekárov, ktorí dokončili preteky.