Posledná augustová sobota patrila v metropole stredného Slovenska športovcom venujúcim sa novej forme tréningu zameraného na budovanie telesnej kondície, ktorú jednotlivec využije pri maximálnom telesnom zaťažení. Svoje sily a schopnosti si na Atletickom štadióne zmerali priaznivci CrossFitu. Po úspešnom debute podujatia prichádza pokračovanie. Už túto nedeľu, 2. októbra, bude Banská Bystrica hostiť CrossFit Couch´s Challange 2011.

Jedno z najznámejších fitnescentier, Fitaréna, sa už o pár dní zmení na rímske koloseum, v ktorom sa o primát víťazov pobijú novodobí gladiátori. S odbitím jedenástej hodiny sa začne súboj medzi kondičnými trénermi z nášho mesta a ich kolegami, v nedeľu rivalmi, z Bratislavy. Hájiť červeno- biele farby však budú nielen tréneri, ale aj ich známi či kamaráti. Banskobystrický tím nastúpi v zložení: Roman Švantner, Ivan Hrnčiar, Jaroslav Majzel, Marián Filo, Michal Lacena, Juraj Moravčík, Matúš Boľoš, Jozef Kubela a Roman Kamas.

V mene našich trénerov vás pozývame do priestorov Fitarény, aby ste sa prišli pozrieť na to, ako súťaž CrossFitu vyzerá, zároveň podporili domáci tím a spoločne s nimi strávili príjemnú športovú nedeľu. V rámci podujatia sú pripravené aj sprievodné akcie, jednou z nich je tombola s lákavou hlavnou cenou. Ak so sebou vezmete aj svoje ratolesti, určite sa nebudú nudiť. Pre najmenších je pripravený špeciálny program, Alžbetkina pohybová príprava.