Ani prehánky a dažďová voda na ploche ihriska neodradili hokejbalistov od pokračovania ich súťaže, ktorá priniesla počas poslednej aprílovej nedele už štrnásty hrací deň. Všetky tri stretnutia, ktoré sa 24. apríla odohrali, boli gólovo bohaté a my vám už tradične prinášame ich sumár.

Asi najťažšie podmienky mali aktéri otváracieho duelu, do ktorého nastúpili Legendary team a HbK STARS. Stretnutie nemalo jasného favorita, hoci STARS vstupovali do zápasu z lepšej pozície. Pred Legendary teamom mali síce päťbodový náskok, no súper mal v čase úvodného buly dva zápasy k dobru. Podstatným faktorom pre vývoj stretnutia bolo, že za Legendary nastúpil aj Tomáš Štubňa, ktorý bol na nezastavenie a výrazne sa podpísal pod výhru svojho tímu. Na víťazstve 9:5 mal pečať až pri ôsmich góloch svojho tímu, keď šesťkrát skóroval a pripísal si aj dve asistencie. Zdatne mu sekundoval Marián Lunter so 7 bodmi (3+4), na strane STARS držal zástavu svojho tímu najmä Lukáš Pinka, ktorý sa postaral o 4 z 5 presných zásahov svojho tímu.

V druhom stretnutí 14. hracieho dňa sa proti sebe postavili tímy Viking Warriors a Sokol Sásová. V porovnaní s otváracím zápasom kola, mal tento duel jasného favorita a boli ním hráči Sásovej. Ich súper však v prvej tretine dokázal držať krok a Sásová viedla po otváracom dejstve iba dvojgólovým rozdielom, následne sa však roztrhlo vrece s gólmi a Sásová pridala v ďalších tretinách päť, respektíve sedem gólov, vďaka čomu sa radovali z víťazstva 14:5. Hetrikom sa prezentovala až trojica hráčov Sokolu Sásová, menovite Puškár, Nicolas Gašpar a Ján Turan, najlepším hráčom tímu sa však stal Jakub Moravčík s bilanciou dva góly a štyri asistencie. V drese Viking Warriors sa z individuálneho hľadiska najviac darilo Jozefovi Markovičovi (1+2).

Kolo uzavrel absolútny šláger medzi dvomi tímami z čela tabuľky, proti sebe sa totiž postavili Hbk ProAuto Cocra a One Taxi BB, teda ašpiranti na titul. Hráči Cocry nenechali nič na náhodu a zišli sa vo veľmi kvalitnej zostave, v ktorej nechýbal ani Rastislav Gašpar a najproduktívnejší hráč ligy, 90-bodový Juraj Petro. Obaja zároveň režírovali vysokú výhru Cocry v pomere 16:4, Gašpar si obohatil konto o 13 bodov (7+6), Petro z pozície nahrávača o 8 bodov (1+7). Zahanbiť sa nenechali ani štvorgóloví strelci Branislav Srnka (4+1) a Peter Mojžiš (4+4). V drese One Taxi BB kládol najväčší odpor Maroš Tenkel so 4 bodmi (1+3). Víťazstvo Cocry v praxi znamená, že zvýšili svoj náskok na čele tabuľky na 9 bodov, oproti svojmu nedeľnému súperovi, ktorý je naďalej na druhom mieste, majú zápas k dobru.

BBHbL – 14. hrací deň – 24.04.2022 – hokejbalové ihrisko Sásová

Legendary Team – HbK STARS 9:5 (3:1, 3:2, 3:2)

Legendary Team: Tomáš Štubňa (6+2), Marián Lunter (3+4), Ján Náter (0+1)

HbK STARS: Lukáš Pinka (4+1), Leoš Turčan (1+0), Peter Holka (0+1), Viktor Makovický (0+1)


Viking Warriors – Hbk Sokol Sásová 5:14 (0:2, 2:5, 3:7)

Viking Warriors: Jozef Markovič (1+2), Andrej Slašťan (2+0), Ivan Šufliarsky (1+1), Pavol Oravkin (1+1), Róbert Goga (0+1)

Hbk Sokol Sásová: Marián Puškár (3+4), Nicolas Gašpar (3+3), Patrik Marcinek (0+5), Ján Turan (3+1), Matej Žiak (1+3), Erik Šebeň (2+1), Jakub Moravčík (2+4), Miloš Betka st. (0+1), Martin Vrtielka (0+1)


Hbk ProAuto Cocra – One Taxi BB 16:4 (6:0, 6:1, 4:3)

Hbk ProAuto Cocra: Rastislav Gašpar ml. (7+6), Peter Mojžiš (4+4), Juraj Petro (1+7), Branislav Srnka (4+1), Ján Tomaška (0+4)

One Taxi BB: Maroš Tenkel (1+3), Miroslav Třeška (1+1), Martin Caban (0+2), Martin Šávolt (1+0), Tomáš Moravec (1+0)


Tabuľka BBHbL po 14. hracom dni