Najznámejšia banskobystrická piváreň sľubuje príjemný zážitok zo sledovania zimnej olympiády a zápasov banskobystrického hokejového klubu Barani. Pre svojich hostí pripravila okrem mnohých akcií na jedlá a nápoje aj premietanie na veľkom plátne.

Piváreň Červený rak na Námestí SNP je medzi Banskobystričanmi známa ako príjemný podnik, no málokto vie, kam až siaha jej tradícia. Keď sa v Banskej Bystrici ešte hovorilo najmä po nemecky, prevádzkoval hostinec Červený Rak istý Johan Krebs. Okrem výborného jedla lákal návštevníkov aj na kvalitné remeselné pivo. Krebsove pivo bolo také známe a jeho hostinec každý večer taký plný, že Mestská rada musela zaviesť tzv. bierglock (zvonenie, ktoré označovalo, kedy majú ísť ľudia domov).

Práve po tomto legendárnom hostinskom je pomenovaný remeselný pivovar KREBS, ktorý je súčasťou pivárne Červený rak. V pivárni si zo širokej ponuky remeselných pív môžete pochutiť aj na domácom pive vyrábanom podľa tradičných Krebsových receptúr a na kulinárskych klasikách ako je rakárska cibuľka vyprážaná v pivnom cestíčku, rakárske rebierka s kyslou zeleninou alebo domáce burgery.

,,Pivo si varíme sami, môžeme teda stále prichádzať s novými receptúrami a prekvapiť aj našich stálych hostí. Počas celého februára budeme ponúkať naše remeselné tmavé pivo Porter za zvýhodnenú cenu. Vybrali sme ho, pretože v týchto zimných mesiacoch je medzi hosťami veľmi obľúbené.“ hovorí majiteľka pivárne.

,,Chceli sme tohto roku pre našich návštevníkov pripraviť niečo nadštandartné, a keďže k pivu okrem dobrého jedla pre mnohých patrí aj sledovanie športu, tohtoročná Pivná sezóna sa bude niesť v duchu olympiády. Máme pripravené veľké plátno a dataprojektor, čo zaručí, že všetci hostia budú mať dobrý výhľad a tým pádom aj kvalitný zážitok.“

Pivná sezóna sa oficiálne otvorila 1. februára. Celkovo na návštevníkov pivárne čakajú tri akcie, ktoré sa budú každý mesiac obmieňať. Informácie o práve prebiehajúcej alebo nasledujúcej akcii nájdete na webe www.cervenyrak.sk alebo na FB stránke www.facebook.com/cervenyrakbb/.

Ak patríte k ľuďom, ktorí sa nevydržia len dívať ako iní športujú a súťažia, v pivárni na vás čaká zaujímavé spestrenie. Beerpong určite poznáte z vysokoškolkých čias alebo zo zahraničných filmov. Počas Pivnej sezóny si ho budete môcť zahrať priamo v pivárni Červený rak.