V multikine CINEMAX si už od uplynulého štvrtka, 25. mája môžete vychutnať pokračovanie najúspešnejšej pirátskej série – Piráti Karibiku: Salazarova pomsta. V hlavných úlohách sa predstaví Johnny Depp, Geoffrey Rush či Orlando Bloom. Artmax kino zas ponúkne minuloročný jesenný hit s Tomom Hanksom – Botticelli: Inferno.

PIRÁTI KARIBIKU: SALAZAROVA POMSTA

Walt Disney uvádza ďalšie pokračovanie najslávnejšej pirátskej série. V novom dobrodružstve má Jack Sparrow opäť raz smolu a musí čeliť zatiaľ najdesivejšiemu nepriateľovi – mŕtvemu kapitánovi Salazarovi a jeho posádke duchov. Tomu sa podarilo uniknúť z Diabolského trojuholníka a jeho jedinou túžbou je vyhladiť všetkých pirátov – na čele s Jackom, s ktorým má staré nevyrovnané účty. Jack má jedinú šancu – nájsť bájny Poseidónov trojzubec, ktorý svojmu držiteľovi prepožičiava moc ovládať na povel morské vody. K tomu však potrebuje pomoc krásnej astronómky Cariny a Henryho, tvrdohlavého mladého námorníka kráľovskej flotily. Na palube Jackovej chatrnej lode vyplávajú zvrátiť nepriazeň osudu…

ARTMAX – BOTTICELLI: INFERNO

(Utorok 30.05.2017 o 18.20 hod,)

Minuloročný jesenný hit s Tomom Hanksom sa točí okolo záhad ukrytých v Botticelliho majstrovskom spracovaní slávnej Danteho Božskej komédie. Chceli by ste poznať skutočnú pravdu? Aký je príbeh obrazu Inferno a je to skutočne akási mapa Danteho pekla? Prečo skončilo toto veľkolepé dielo stratené a nedokončené a ako sa im ho podarilo znovu objaviť? Dokument nazvaný Botticelli: Inferno je fascinujúcim a podrobným prieskumom rozhodnutým ukázať prekvapivo temnú stránku slávneho renesančného umelca, ktorý sa preslávil inak veľmi pokojnými a idylickými maľbami ako Zrodenie Venuše či La Primavera.

WONDER WOMAN – PREDPREMIÉRA

Staňte sa svedkom zrodenia ďalšieho superhrdinu! Ale tentokrát to bude žena – Wonder Woman. Ešte predtým, než sa stala, Wonder Woman podstúpila princezná Amazoniek Diana tréning, ktorý z nej spravil neporaziteľnú bojovníčku. Vyrastala v chránenom ostrovnom raji až do doby, keď na ich ostrove havaroval americký pilot a začal rozprávať o masovom celosvetovom konflikte zúriacom okolo nich. Diana opúšťa bezpečný domov s presvedčením, že dokáže odvrátiť a zastaviť hrozbu. Bojuje po boku mužov vo vojne, ktorá má ukončiť všetky konflikty a postupne objavuje široký potenciál svojich nadprirodzených schopností a… svoj naozajstný osud. Predpremiéru filmu si ako prví môžete vychutnať už v stredu 31. mája.

DEŇ DETÍ S FILMOM ŠMOLKOVIA

Deň detí, tentokrát v CINEMAX-e môžete osláviť v nedeľu 4. júna. Na deti čaká film Šmolkovia: Zabudnutá dedinka, omáľovánky a tombola o šmolkocurkícky. Nenechajte si ujsť toto skvelé rodinné popoludnie a príďte do kina CINEMAX osláviť sviatok vašich najmenších.

ARTMAX OPERA – LA TRAVIATA

Hviezdny tenor a režisér Rolando Villazón naštudoval pravdepodobne Verdiho najznámejšie majstrovské dielo pre Festspielhaus v Baden Baden. Jeho poňatie je plné farieb, života a emócií. Villazónov podpis ako speváka aj režiséra je tu nezameniteľný. Ako Alfredo Germont sa celosvetovo preslávil pred 10 rokmi. Teraz tento spevák mexického pôvodu režíroval Traviatu plnú energie, s dôrazom na detail a dokonca s náznakom melanchólie. Villazón si zvolil neobyčajný prístup presunutím akcie veľkej a tragickej milostnej aféry medzi Alfredom a kurtizánou Violettou do farebného a hlučného sveta cirkusu. Olga Peretyatko ako Violetta podáva „fantastický obraz hlavnej postavy kolísajúc medzi adolescentnou radosťou zo života, zrelým nadhľadom a úzkosťou“ (Stuttgarter Zeitung). Jej partner je mladý brazílsky tenor Atalla Ayan ako žiarlivý Alfredo.  Simone Piazzolla ako Alfredov prísny otec Giorgio Germont dodáva svojim spevom silný pocit ´talianskosti´ na javisku (Neue Zürcher Zeitung). Dirigentom je mladý španielsky dirigent Pablo Heras-Casado.

ARTMAX KONCERT – IL VOLO: NOTTE MAGICA

Po tom, ako si získali celosvetové publikum na svojom turné naprieč Európou a severnou a južnou Amerikou sa Il Volo vracajú do rodného Talianska, kde pripravili magickú noc plnú hudby, ktorou chcú vziať hold inému známemu triu, 3 tenorom. Una Notte Magica (magická noc) bol názov legendárneho koncertu, ktorý v roku 1990 predstavili 3 tenori – José Carreras, Plácido Domingo a Luciano Pavarotti. Teraz, o 26 rokov neskôr, Il Volo prichádzajú do Florencie, aby si ich pripomenuli. Táto jedinečná udalosť sa koná na Piazza Santa Croce, kde ich sprevádza orchester Teatro Massimo di Palermo a Plácido Domingo osobne, ktorý sa zhostil úlohy hosťujúceho dirigenta. Artmax koncert Il Volo: Notte Magica môžete vzhliadnuť iba v utorok, 20. júna o 19-tej hodine.

Okrem toho v multikine CINEMAX:  Baby šéf 2D aj 3D, Cuky Luky Film, Chatrč, Kráľ Artuš 2D, Votrelec: Covenant, Deep: Dobrodružstvo pod hladinou 2D aj 3D, Strážcovia Galaxie 2D, Putovanie tučniakov: Volanie oceánu.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.