Na ďalšie letecké dni v našom regióne si musia priaznivci letectva počkať. Organizátori tohtoročných zrušených Medzinárodných leteckých dní SIAF 2020 na Sliači však pripravujú pre všetkých fanúšikov špeciálne online vysielanie.

Kvôli protiepidemiologickým opatreniam aktuálny ročník Medzinárodných leteckých dní Slovak International Air Fest na Sliači zrušili. Keďže na budúci rok sa začne veľká rekonštrukcia letiska, minimálne v ďalších dvoch nasledujúcich rokoch Sliač toto podujatie rovnako neuvidí.

Organizátori, ktorí pripravovali aktuálny ročník leteckých dní, však pre priaznivcov letectva pripravujú aspoň malú náhradu v podobe šesťhodinového online vysielania. To sa uskutoční 29. augusta, teda presne v deň, kedy sa malo podujatie SIAF na Sliači uskutočniť.

Voľne dostupné online vysielanie historicky prvého online leteckého dňa na Slovensku ponúkne zostrih ukážok a nezabudnuteľných momentov zo sliačskych leteckých dní z rokov 2011 až 2019.

„Pre mňa sú Medzinárodné letecké dni obrovská srdcová záležitosť. Máme tiež záväzok voči fanúšikom a nadšencom letectva. Pripravujeme profesionálne štúdio, do ktorého budú pozvaní hostia, či už vojenskí a civilní piloti alebo bývalí akrobati,“ priblížil riaditeľ Slovenskej leteckej agentúry Hubert Štoksa.