V stredu 9. augusta sa v Banskej Bystrici uskutoční prvá verejná diskusia so všetkými kandidátmi na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK).

V novembri si Slovensko zvolí nových županov. Voliť budú aj obyvatelia Banskobystrického kraja. Vyberať si budú z ôsmich kandidátov, ktorí svoj zámer uchádzať sa o funkciu predsedu samosprávneho kraja doteraz oznámili. Stretnúť sa s nimi môžu na diskusii v Centre nezávislej kultúry Záhrada v Banskej Bystrici, v stredu 9. augusta od 18.30 hod.

Účasť potvrdili všetci ôsmi dosiaľ predstavení kandidáti – starosta obce Mýtna Pavel Greksa, prednosta Mestského úradu v Brezne Martin Juhaniak, poslanec Mesta Banská Bystrica Igor Kašper, poslanec NR SR Martin Klus, podnikateľ Ján Lunter, riaditeľ Múzea SNP Stanislav Mičev, bývalý banskobystrický primátor Ivan Saktor a lekár a predseda strany SMS Milan Urbáni.

Kandidáti na župana budú hovoriť o svojom programe, voľbách, motivácii stať sa županom a o všetkom, čo zaujíma ich potenciálnych voličov.

Diskusiu s kandidátmi na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja, ktorá je prvou pred blížiacimi sa voľbami, organizuje platforma NIE V NAŠOM MESTE v rámci kampane #spolujenasviac. Moderuje Csilla Droppová.