Predstavte si, že idete kupovať byt. Preferujete kompletne zrekonštruovaný alebo skôr byt v pôvodnom stave, ktorý si následne prerobíte podľa seba? Ktorá z týchto dvoch možností je medzi ľuďmi obľúbenejšia?

Pôvodný stav alebo byt po rekonštrukcii?

Ak by ste chceli zistiť, či ľudia preferujú rekonštruované byty, alebo tie v pôvodnom stave, zrejme by ste zistili, že to je tak 50 na 50. Niekto má rád, keď sa môže rovno nasťahovať a začať bývať, niekto zase chce mať svoju domácnosť rekonštruovanú presne podľa seba.

Tí, ktorí patria do druhej skupiny ľudí, to majú zväčša ťažšie. Obzvlášť ak si prezreli množstvo interiérov v časopisoch, či na internete a taktiež by chceli, aby ich domácnosť vyzerala tak dokonale. A to v každom detaile, od podlahy až po „drobnosti“, akými sú napríklad vodovodné batérie.

Nechajte si vypracovať návrh vášho budúceho interiéru

Interiérový dizajn má niekto „v krvi“ a sám dokáže jednotlivé prvky v domácnosti zladiť tak, že jeho byt bude vyzerať ako z prestížneho časopisu o bývaní. Nie každý má však na toto vlohy. Našťastie však každý má možnosť využiť služby interiérového architekta, ktorý mu dokáže navrhnúť dokonalý interiér presne podľa predstáv.

Mať takýto návrh interiéru ešte pred začatím samotnej rekonštrukcie má naviac jednu podstatnú výhodu. Ak po vypracovaní návrhu zistíte, že niečo spolu až tak neladí ako ste si predstavovali alebo jednoducho sa vám nejaká kombinácia jednotlivých súčastí zariadenia nebude páčiť, návrh sa môže jednoducho prerobiť.

Keby na to prídete až po ukončení rekonštrukcie, len ťažko by ste sa púšťali do dodatočnej rekonštrukcie. S návrhom toto nehrozí. Jednoducho si môžete nechať pripraviť jedinečné dizajnérske riešenia na mieru pre vašu domácnosť a mať tak skutočne originálny interiér.