Taxikári prídu o časť zákazníkov. Chodci sa opäť ľahšie dostanú od železničnej stanice k dočasnej autobusovej stanici. Kvôli výstavbe Terminal shopping center, ktoré bude slúžiť od leta aj ako nová autobusová stanica, bol prechod dočasne veľmi komplikovaný.

Chodník stavebník objektu nového obchodného centra a autobusovej stanice síce ešte pri začiatku výstavby nechával pre verejnosť prístupný, no v októbri minulého roka ho museli uzavrieť. Vyžiadali si to pokročilé stavené práce. Keďže z dôvodu stavby zanikol aj úzky pás niekdajšieho chodníka pri hlavnej ceste a oplotil sa celý areál, chodci mali cestu zatarasenú.

DSC_0852
Objekt Terminal Shopping Center by sa mal dostať do užívania v lete.

Ak nechceli prebiehať koľajnice a riskovať tak zranenia či pokuty, museli by vo vlastných prejsť až na ulicu Trieda SNP ku budove Domu kultúry a podchodom a ďalším chodníkom na Mičinskú, kde je dočasná autobusová stanica. Prestupy z vlaku na autobusy a opačne pritom nie sú ničím výnimočným pre cestujúcich z Horehronia a ďalších blízkych i vzdialenejších miest a obcí. Tí sa o situácii často dozvedeli až na mieste a snahe o stihnutie prestupného spoja boli nútení využívať na krátkom úseku taxi služby.

Ako sa uvádza v aktuálnom stanovisku vedenia  mesta, samospráva na stavebníka tlačila, aby chodník opätovne sprevádzkovali čím skôr. Stalo sa tak v uplynulý štvrtok 9. februára.

„Vďaka priaznivým klimatickým podmienkam mohol dodávateľ stavebných prác v posledných dňoch pokládku inžinierskych sietí dokončiť a opätovne, v tej istej trase, chodník sprejazdniť. Som rád, že cestujúca verejnosť môže po niekoľkých mesiacoch znova rýchlejšie a komfortnejšie prechádzať z dočasnej autobusovej stanice na vlakovú,“ dopĺňa primátor Ján Nosko.