Vlastná svadba je pre každého človeka veľkým dňom. Vidieť to aj na tom, že ju zvyčajne pripravujeme dlhé mesiace pred dátumom tejto významnej udalosti. Teda ak ste sa spontánne nezosobášili počas návštevy Las Vegas alebo podobne.

Základne veci treba mať dohodnuté s dostatočným predstihom

Pokiaľ však hovoríme o „bežnej“ svadbe, čiže máme na mysli cirkevný, či civilný obrad a potom hostinu a zábavu až do rána, prípravy na takýto deň môžu začínať kľudne aj trištvrte roka pred svadbou. Treba totižto zabezpečiť množstvo vecí a ak by ste napríklad s prenájmom priestorov na hostinu, či s výberom fotografa čakali do poslednej chvíle, rýchlo by ste zistili, že nemáte kde svadbu mať. Nehovoriac o tom, že by vás nemal kto fotiť, či postarať sa o hudbu.

Ani ideálne svadobné obrúčky nekúpite zo dňa na deň. S najväčšou pravdepodobnosťou vám ich totižto budú vyrábať na mieru a to niekoľko týždňov trvá. Preto nič ohľadom príprav nenechávajte na poslednú chvíľu. Radšej majte všetko dohodnuté skôr. Vyhnete sa tým nechcenej dávke stresu.

Spravte si svadbu hlavne podľa seba

Jedna vec je však pri príprave svadby dôležitá. Počúvajte hlavne seba. Ak sa budete chcieť snažiť zorganizovať svadbu tak, aby ste vyhoveli každému hosťovi, nepodarí sa vám to. Spravte si ju podľa vlastných predstáv a ak sa objaví niekto, kto bude mať iný názor, nechajte ho, nech si vlastné názory presadzuje pri vlastnej svadbe.

Nech však vaša svadba dopadne akokoľvek, najdôležitejšie je to, čo príde potom. Spoločné nažívanie až do konca. Sľubovali ste si predsa večnú lásku, tak hádam nechcete po pár rokoch zháňať rozvodového právnika vo Zvolene alebo kdekoľvek inde. Ak aj príde kríza, treba sa ju najskôr snažiť vyriešiť a hneď to nevzdávať. A ak by ste aj mali myšlienky na rozvod, skúste sa spýtať: a čo deti?