Krásna myšlienka pre zorganizovanie akcie, ktorej cieľom je vyzbierať čo najviac finančných prostriedkov a tak pomôcť rodinám s onkologicky chorým členom, zlepšiť kvalitu ich života na oddelení a v domácej starostlivosti.

i_3342144V sobotu 22. augusta sa na futbalovom ihrisku v Hronseku uskutoční Memoriál Roberta Dlhoša. Začiatok Memoriálu otvorí o 9.30 h priateľský zápas medzi kamarátmi Roberta Dlhoša. Po ňom o 10.30 h nasleduje minifutbalový turnaj. O 17.30 h sa dostane na rad dražba vecí od deti s onkologickým ochorením a následne dražba vecí známych športových osobností ako napríklad šiltovka podpísaná Mariánom Hossom a Michalom Handzušom.

Na Memoriáli sa zúčastnia i známe osobnosti ako Lukáš Bambúch, Jakub Predajniansky, Tomáš Zigo, Richard Sabol, hviezda súťaže Deti deťom/Tanec snov Dominika Geregová, finalistka Československej MISS Inga Švecová či svetový aj európsky majster v thajskom boxe v rôznych asociáciách Vladimír Moravčík. „Možno príde aj niekto, koho meno skutočne všetci poznajú, ale to si ešte nechám pre seba,“ povedala hlavná organizátorka memoriálu Inga Dlhošová, ktorej rakovina pred piatimi rokmi vzala otca Roberta. Počas memoriálu bude prebiehať aj zbierka vrchnákov PET fliaš na pomoc rodine s ťažko postihnutým členom.

Program budú sprevádzať vystúpenie folklórneho súboru Urpín, tombola, atrakcie pre deti, zmrzlina zadarmo, oddychová zóna pre ženy a aj sladké prekvapenie. Celý Memoriál vyvrcholí záverečným ohňostrojom. Všetky vyzbierané peniaze budú venované pre detskú onkológiu Svetielko nádeje, pre rodinu Brádňanskú a Cimermanovú a liečenie ich synov Miška a Jakuba.