Zbierka kníh a následne predajná výstava knižiek – Knižný jarmok! Jedinečné podujatie, kde kúpou knihy môžete podporiť a obohatiť život ľudí s autizmom. Knižný jarmok sa uskutoční v prvú júnovú nedeľu na banskobystrickom námestí. Knihami do zbierky môžete prispieť do 4. júna.

Autorom myšlienky charitatívnej knižnej zbierky je Jozef Hucman, v roku 2019 ocenený Srdcom na dlani ako jeden z výnimočných dobrovoľníkov v Banskej Bystrici, ktorý už niekoľko rokov dobrovoľníči aj v Komunitnom centre Fončorda. Projekt Banská Bystrica bez predsudkov (BBB) realizuje spolu s ďalšími nadšencami (tzv. Gaštanová päťka) – Miroslava Zvončeková, Erika Karová, Mária Helexová Babalová a Peter Jarkovský. Už počas prvých dní sa zbierka kníh, ktorá začala 17. mája, stretla s pozitívnym ohlasom.

„Ľudia sú radi, že ich knihy ešte niekoho zaujímajú. Aj keď ich už nepotrebujeme, predsa len je v nás zakorenené, že knihy do koša, zberu a ohňa nepatria. Touto akciou získa každý. Darca získa priestor, knihy druhú šancu, čitatelia dobré knihy za zlomok ceny a Spoločnosti na pomoc osobám s autizmom v Banskej Bystrici prispejeme na výchovu a edukovanie autistických detičiek,“ hovorí Jozef Hucman a dodáva, že akcia sa koná prvý raz a zbierka kníh trvá tri týždne. Po jej skončení sa na Námestí SNP v Banskej Bystrici uskutoční Knižný jarmok.

Podujatie Knižný jarmok v nedeľu 6. júna sa začína o 13:00 h a ako hovorí Jozef Hucman: „Určite sa nebudete nudiť! Môžete sa tešiť na stretnutie s jedným z najlepších slovenských šéfkuchárov Petrom Kulhánym, zaspieva a na gitare zahrá skvelý Dávid Bílek.“ V programe nebude chýbať ani tombola a na svoje si prídu aj deti.

Ak máte doma knihy, ktoré ste už prečítali a chcete ich darovať na dobrú vec, ešte do 4. júna máte možnosť prispieť nimi do charitatívnej zbierky na podporu Spoločnosti na pomoc osobám s autizmom (SPOSA), kam poputuje celý výťažok z akcie.

Zberné miesta nájdete tu:

  • EK PROMOTION, Zvolenská cesta 14 (budova ZVT), pondelok – piatok: 8:00 – 16:00 h
  • Kaviareň ZOOM, Kyjevské námestie (nad poštou), pondelok – piatok: 8:00 20:00 h, sobota – nedeľa: 12:00 – 20:00 h
  • Reštaurácia CARTEL (Hušták), pondelok – piatok: 8:00 – 21:00 h, sobota – nedeľa: 10:30 – 21:00 h
  • AZ Gastro, areál bývalej ZŠ Tatranská 10 (sídlisko Rudlová-Sásová), pondelok – piatok: 8:00 – 14:30 h

Viac informácií nájdete vo Facebook evente.