Minulý rok oslávili tridsiatku, ale inak sú to zrelí muži. Česká alternatívna skupina Tata Bojs vznikla pred viac ako tridsiatimi rokmi a tak je najvyšší čas, aby zavítali aj do bystrickej Záhrady.

Majstri skvelej hudby a neuveriteľných textov už 24. novembra presvedčia banskobystrické publikum o tom, že aj keď čas plynie, oni sú už dlho páni v najlepších rokoch.

S nápadom založiť dnes už legendárnu kapelu prišli dvaja spolužiaci, Milan Cais a Marek Huňát alias Mardoša, už na základnej škole na pražskej Hanspaulke. Do svojej skupiny prijali ďalšieho spolužiaka, gitaristu Marka Padevěta. Prvý koncert skupiny Tata Bojs sa odohral v roku 1988 v telocvični základnej školy. Tým začala kariéra skupiny v pražských aj mimopražských hudobných kluboch..

Skupina potom za viac ako 30 rokov existencie prešla razantnými zvukovými obratmi. Vznikli albumy ako napríklad Futuretro, Biorytmy, Kluci, kde ste?, ale aj koncepčný album Nanoalbum, ku ktorému zároveň vydali aj knihu. Naposledy zaujali svojou koncertnou spoluprácou so Symfonickým orchestrom Českého rozhlasu, z ktorej vyšiel aj live album, nemusíte sa však obávať, že Tata Bojs melú z posledného a recyklujú nápady.

Práve naopak, neustále sršia energiou a neuveriteľnými nápadmi, virtuozita Milana Caisa spolu s hravými textami Mardošu a celková dynamika kapely stále publiku sprostredkúva atraktívnu hudobnú performance.

Ak chcete v novembri patrične osláviť tridsať rokov slobody a dobrú hudbu našich českých bratov, nesmiete chýbať 24. novembra na koncerte Tata Bojs v Záhrade. Vstupenky môžete kúpiť v predpredaji na tootoot.fm.