V piatok 9. mája vystúpi v Klube 77 česká trashmetalová legenda Debustrol. Doprovod jej budú robiť dve slovenské zoskupenia ČAD a Anstratus.

debustrolDebustrol je česká thrashmetalová skupina z Mladej Boleslavi. Bola založená v roku 1986 gitaristom Kolinsom a bubeníkom Melmusom a patrí medzi hlavných priekopníkov thrash metalu na území vtedajšieho Československa. Debustrol má dnes na svojom konte už 12 CD a jedno oficiálne DVD. V kapele se vystriedalo niekoľko členov a momentálne hrá v zostave: Kolins – gitara/spev, Trifid – gitara, Skull II – drums, Zed – bass. Debustrol je dnes už legendou a svojim fanúšikom má stále čo ponúknuť!

Pred českou legendou zahrajú ešte dve slovenské kapely. ČAD je legendárne svätojurské komando sa v posledných rokoch dostalo do povedomia širokej verejnosti. Víťazstvo v ankete Radio_Head Awards 2011 ale aj účasť v kreslenom seriáli Lokal TV. Predstaví sa aj mladá banskobystrická kapela Anstratus, ktorej členovia kapely majú len 17-19 rokov, no aj napriek tomu vyhrali slovenskú súťaž Metal Battle 2014, ktorá ich posunula na legendárny festival WACKEN.

Koncert sa uskutoční o 20.hod na Hornej ulici 54 v Klube 77.