Už dnes čaká banskobystrické Štiavničky futbalový sviatok, v rámci ktorého pod Urpín zavítajú futbalové hviezdy blízkej budúcnosti. Sedemnásť a osemnásť ročné talenty Manchesteru United, ktoré sú súčasťou výberu tohto slávneho veľkoklubu do 19 rokov, sú na viacdňovom sústredení v prostredí popradského akvaparku. Aj vďaka dlhodobej reklamnej spolupráci Aquacity Poprad s banskobystrickou Duklou, sa stali práve červeno-bieli prvým slovenským súperom v príprave ostrovanov u nás. Okrem toho si ešte v piatok zmerajú sily s hráčmi Prešova.

O 16.00 h bude mať na banskobystrickom Štadióne SNP výkop jedinečný duel medzi výberom Dukly a Manchesterom United do 19 rokov. Okrem možnosti vzhliadnuť ostrovný futbal v konfrontácii so slovenským Corgoňligistom, sú pre prítomných divákov pripravené aj viaceré súťaže o suveníry Manchesteru United. Od tomboly, cez kopy na bránu, ako aj vedomostné súťaže na tribúne… Navyše práve popoludní sa má umúdriť aj počasie a vykuknúť Slnko, ktoré tak bezpochyby tento duel spríjemní.

V akcii by sa mohlo predstaviť hneď niekoľko mládežníckych reprezentantov. Súčasťou anglického výberu do 19 rokov sú hneď štyria hráči – útočník William Keane, obrancovia Tom Thorpe, Ezekyel Friers a gólman Samuel Johnston. V kategórii do 17 rokov reprezentuje Albión aj Luke Hendie. V kádri Manchester United Youth Teamu je aj kapitán reprezentácie Severného Írska do 17 rokov Luke McCullough, člen národného tímu Írska do 17 rokov Sean McGinty a nórsky mládežnícky reprezentant Etzaz Hussain. Zaujímavými menami sú aj niekdajší kapitán talianskeho výberu do 16 rokov Michele Fornasier a jeho krajan Alberto Massaci. Z hráčov tmavej pleti stojí za zmienku John Cofie z Ghany, ktorého vo veku 14 rokov získal Manchester v súboji s Chelsea a Liverpoolom. Podobne museli zabojovať aj pri príchode Charni Ekangameho, o talentovaného belgického útočníka mal záujem aj Arsenal, Chelsea a Ajax Amsterdam.