O.Z. za! amfiteáter otvorí okrúhlu 5. sezónu Letného kina na amfiteátri v Banskej Bystrici tradčine 1. júna na Deň detí. Kino je však čerstvo digitalizované, premietať sa už nebude iba v utorky a diváci sa môžu tešiť na 4. ročník európsky jedinečnej Prehliadky 70mm panoramatických filmov [ppf] 2019, 13.-15. júna.

„Túto sezónu si užijete digitálne premietanie s novou projekčnou technikou s obrazom na celý rozmer plátna. Temné časy tmavého a mrňavého obrazu sú preč. A nie len to – vďaka tomu môžme hrať aj premiérové tituly a novinky, premietať sa bude častejšie (niekoľkokrát týždenne) a výber z programu bude bohatší,“ hovorí premietač Michal Jaso. Vďaka Audiovizuálnemu fondu a spolupráci O.Z. za! amfiteáter a prevádzkovateľovi amfiteátra KOLOTOČE, s.r.o. má Letné kino na amfiteátri konečne digitálnu projekciu.

Premietať sa tak bude nielen kvalitnejšie, ale aj častejšie počas letných mesiacov jún, júl a august. Sezóna bude tradične otvorená 1. júna, a to najbližšiu sobotu o 21:30 na Deň detí rozprávkou Ako si vycvičiť draka 3. Hneď v nedeľu 2. júna bude pokračovať program novinkou Avengers: Endgame. Popri klasických utorkoch sa tak začne hrávať aj počas ďalších dní v týždni.

Štvrtý ročník Prehliadky 70mm panoramatických filmov [ppf] 2019 sa tiež dočkal rozšírenia, a to z dvoch na tri dni, 13.-15. júna. Európsky jedinečné premietanie zo 70mm filmu pod holým nebom tak v Banskej Bystrici tento rok ponúkne tituly Dunkirk, Ready Player One a Armageddon.

Ako hodnotí premietač Ivan Školuda: „Dlho pripravované prekvapenie na 5-tu sezónu je tu. Stálo nás to veľa síl a energie a teraz je na vás, aby ste prispeli aj vy svojou pravidelnou návštevou. To bude pre nás tá najväčšia odmena, že sme sa nesnažili zbytočne.“

Vždy aktuálne informácie o podujatiach na banskobystrickom amfiteátri nájdete aj na Facebookovej stránke.