Známe a obľúbené banskobystrické centrum ponúka svojim návštevníkom príjemné posedenie, výbornú kávu a množstvo skvelých podujatí.

V májových dňoch si v Záhrade užijete krst, cestovateľské kino, diskusie, premiérovú inscenáciu, ale aj koncert. Prijmite pozvanie do verenej obývačky.

Program podujatí v Záhrade

Krst-párty Krastabagra

Sobota, 13. mája o 14.00 h

Duo Kyseli Krastafci vás pozýva na krst, robošské workshopy, aktivity a predstavenie pre deti. Očakávať môžete výbornú muziku, skvelé jedlo a napínavý súboj dvoch maliarov. Tešiť sa môžete aj na fragmenty z pripravovaného predstavenia SHOW ROBOŠOV – Umelci k lopatám, v ktorom bude Krastabager účinkovať.

WCK v Banskej Bystrici: Peru

Pondelok, 15. mája o 19.00 h

Spevák Slobodnej Európy Whisky prinesie do Záhrady cestovateľské kino. Konkrétne atmosféru bielych vrcholov andských 6-tisícoviek, ľadovcov a tyrkysových jazier Národného parku Huascarán v kontrastnom pohľade s tropickou džungľou Amazonského pralesa a pieskovými dunami púštneho pobrežia Pacifiku.

Kto sa dnes bojí LGBT ľudí a prečo?

Streda, 17. mája o 19.00 h

IDAHOBIT – Medzinárodný deň boja proti homofóbii, bifóbii, intersex a transfóbii. Diskusia s politológom Pavlom Hardošom a psychologičkou Kristínou Kotrčovou.

Koncert Northwest

Nedeľa, 21. mája o 19.00 h

Northwest je experimentálno-popové duo, ktoré tvoria multiinštrumentalista, skladateľ a producent Ignacio Simón a producentka, skladateľka a speváčka Mariuca García-Lomas. Vďaka neustálemu dialógu medzi formou a experimentovaním, elektronickým a orchestrálnym textúram a používaniu zvláštnych taktov, zvyknú Northwest prirovnávať ku kapelám ako Radiohead, Mark Hollis, Miles Davis, či Portishead. Pohybujú sa medzi rôznymi žánrami, od art pop a po psychedéliu. Tešiť sa môžete na skvelý audio-vizuálny zážitok.

SKROLL

Štvrtok, 25. mája o 18.00 h

Premiéra inscenácie o zákonitostiach a nástrahách digitálneho sveta spojená s diskusiou a Intermediálnym workshopom, na ktorom sa dozviete viac o priepastiach digitálneho sveta.

Alzheimer Slovensko 2023 Spolu pre druhých!

Sobota, 27. mája o 13.00 h

Podujatie pre pacientov s demenciou a ich rodiny, pre pomáhajúce profesie, pre verejnosť. Hosťami podujatia budú odborníci z pomáhajúcich profesií, ktorí budú prezentovať najnovšie poznatky z oblasti diagnostiky a terapie tohto ochorenia. Podujatie je zamerané na spájanie laikov a odborníkov, aby v diskusii nachádzali odpovede, čo je pre pacientov s demenciou dôležité a prínosné, tak aby bola zachovávaná ich dôstojnosť. Výstupom podujatia je aj definovanie potrieb rodín, ktoré prebrali na seba starostlivosť o svojho blízkeho.

Podrobné informácie o podujatiach v Záhrade sledujte na webe Záhrady CNK alebo na sociálnych sieťach.