Tanečná horúčka ovládne tento víkend banskobystrickú športovú halu na Štiavničkách. Megga Dance Cup v sobotu a Majstrovstvá Slovenska v latinsko-amerických tancoch v nedeľu, sú pre milovníkov tanca prísľubom neopakovateľných zážitkov.

mega dance cupCeloslovenská prehliadka tanečných párov Megga Dance Cup v sobotu 22. marca sa začína o 10. hodine a predstavia sa na nej tanečné páry všetkých kategórií (deti, juniori, dospelí, seniori) z celého Slovenska.

V majstrovských súťažiach v nedeľu 23. marca (od 10. hod.) sa postupne predvedú najlepšie slovenské páry v latinsko-amerických tancoch. O 18. hodine sa začne galaprogram. Organizátori majstrovstiev – Sun Dance Academy, Faber dance schol, Dance Attack Lučenec a Slovenský zväz tanečného športu avizujú, že takýto program ešte na žiadnych majstrovstvách Slovenska nebol.

Páry kategórie dospelých a junior 2 budú v posledných kolách tancovať na živú hudbu Orchestra Gustáva Broma a jeho sólistami, pod vedením Vlada Valoviča. Zlatým klincom večera bude tanečná show niekoľkonásobných víťazov Blackpoolu, majstrov sveta profesionálov v latinsko-amerických tancoch Michaela Malitowskeho a Joanny Leunis (Anglicko), ktorí na Slovensku spolu ešte netancovali. Moderátorkou večera bude Adela Banášová.

Víkendová tanečná atmosféra sa prenesie aj do ďalších dní. Od pondelka do stredy (24. – 26. marec) sa uskutoční tanečný Camp of champions. Lekcie na ňom povedie už spomenutá dvojica majstrov sveta Michael Malitowski a Joanna Leunis, ako aj tréner najlepšieho svetového páru juniorov v latinsko-amerických tancoch Alexei Silde. Ak sa chcete učiť od najlepších, máte šancu! V pondelok a utorok budú všetky tréningy v športovej hale na Štiavničkách. V stredu 26. marca budú už len individuálne lekcie v banskobystrickej Faber dance school. Viac informácií na www.msrlat.sk.

Pozvánka od majstrov sveta v latinsko-amerických tancoch Michaela Malitowskeho a Joanny Leunis:

[youtube kDZ0HnluYpA 640 390]