„Bystrický Superman“ vystúpil z anonymity a ohlásil vstup do komunálnej politiky. Očakávanú kandidatúru na primátora ale nateraz neavizuje.

Od septembra minulého roka sa v schránkach Banskobystričanov objavovali letáky tzv. „ Bystrického Supermana“, ktorý kritizoval pomery v meste. Špekulovalo sa, že za letákmi stojí niektorá z opozičných politických strán, najviac sa skloňovala SaS. Vo štvrtom vydaní, ktoré sa v týchto dňoch objavilo v domácnostiach, odhalil autor svoju skutočnú identitu. Za článkami je nestraník, 42-ročný podnikateľ a majiteľ spoločnosti Press Group Miroslav Rybár.

Rybár v predchádzajúcich číslach kritizoval najmä vedenie mesta, ktorému podľa neho chýba manažérske cítenie a nie je schopné efektívne narábať s verejnými financiami. Terčom Rybárovej nespokojnosti sa stalo parkovanie v meste, investície do zimného štadióna, nedotiahnutie projektu priemyselného parku, či ignorácia obyvateľov mesta pri výstavbe nových objektov.

V najnovšom vydaní „Bystrického Supermana“ ohlasuje vstup do komunálnej politiky a predstavuje víziu „trojhlavého draka“ – tímu zloženého z Rybára a dvoch doterajších ohlásených kandidátov z prostredia pravice. „Dobrý tím potrebuje Gogolovu čestnosť, Baníkovu skúsenosť a Rybárove menežérske schopnosti. Je úplne jedno kto bude kapitánom takéhoto tímu“ píše sa v letákoch. Ako uvádza na svojich internetových stránkach, kandidovať chce na nezávislého poslanca za mestskú časť Fončorda (volebný obvod č.6 ).

Supermana si verejnosť od začiatku spájala s možným kandidátom na primátora, i keď ten vo svojich novinách poukazuje na iné riešenia. Najbližšie týždne tak ukážu, či k trom doteraz ohláseným kandidátom pribudne aj štvrtý, alebo naopak dôjde k dohode a jeden z adeptov na post primátora ustúpi. Oficiálnu kandidatúru doteraz potvrdili nezávislý Peter Gogola, krajský predseda SDKÚ-DS Martin Baník a neoficiálne by sa mal za Smer-SD uchádzať o podporu exminister dopravy Ľubomír Vážny.

[poll id=4]