Výber Banskobystrického zväzu malého futbalu v stredajšom derby v prvom polčase otočil nepriaznivý stav, ale napokon odišiel zo Zvolena bez bodu. Stratil tak už aj teoretickú šancu na premiérový postup do play-off.

Hoci boli Banskobystričania v oficiálnom zápise vedení ako domáci, výhodu domáceho prostredia malo mužstvo Zvolena. Ako prví skórovali hráči v červeno-bielych dresoch, teda Zvolenčania, keď využili chybu súpera v rozohrávke a Michal Vronský zakončil svoj nájazd s prehľadom povedľa brankára Šimona Nemčeka – 0:1. Tím odetý vo fialových dresoch vyrovnal na 1:1 v 11. minúte po strele z diaľky v podaní Petra Vozára a následnej dorážke Michala Čiefa. Bystričania v 14. minúte otočili na 2:1 zásluhou kapitána Jána Štubiana, ktorý strelou k ľavej tyči premenil penaltu.

V druhej 25-minútovke však dávali góly už len Zvolenčania. Po autovom vhadzovaní z ľavej strany sa v 30. minúte pred bránou presadil Samuel Molnár – 2:2. Do vedenia ich poslal v 38. minúte Dominik Eperješi, ktorý si na ľavej strane pokutového územia výborne prebral dlhý pas a pohotovo rozvlnil sieť – 2:3. Výsledku dal konečnú podobu 2:4 svojím druhým presným zásahom Vronský, keď v 46. minúte upratal loptu do odkrytej brány z dorážky. Banskobystrický rozhodca Michal Béreš si po stretnutí prevzal cenu pre najlepšieho rozhodcu slovenského malého futbalu za rok 2023.

Povedali o zápase

Marián Sanitra, hrajúci tréner Banskej Bystrice: „Zápas bol vyrovnaný. Inkasovali sme síce ako prví, ale umnou hrou sme zakrátko vyrovnali a po následnej premenenej penalte skóre otočili. Bohužiaľ, opäť sme si vybrali hluchých desať-pätnásť minút na začiatku druhého polčasu, kde sme si nechali streliť vyrovnávajúci gól a po školáckej chybe aj gól na 2:3. Snaha a zlepšená hra v závere zápasu však na gól či dva už nestačila. Chýbalo nám k tomu aj o trochu viac šťastia. Veľa sa narobíme na vstrelené góly. Je to škoda.“

Alexander Schütz, hráč Banskej Bystrice: „Herná stránka nebola až taká zlá, ale znova rozhodovali chyby. Tento rok máme takú smolu na tie chyby, no bohužiaľ. Chlapcov môžem pochváliť, lebo to, čo sme si povedali v kabíne, sme viac-menej dodržali. Zvolen podľa mňa nebol lepším mužstvom v tomto zápase. Remíza by bola asi najspravodlivejší výsledok.“

Niké Superliga – sk. Stred – 5. kolo – streda 20.03.2024, 19.00 h – Zvolen

Banská Bystrica – Zvolen 2:4 (2:1)

Góly: 11. M. Čief, 14. J. Štubian (pen.) – 5. a 46. M. Vronský, 30. S. Molnár, 38. D. Eperješi. ŽK: M. Sanitra, A. Schütz.

Zostava Banská Bystrica: Š. Nemček – M. Švantner, J. Šimčík, T. Cimerman, P. Ďurčík, P. Vozár, J. Štubian (C), M. Črep, A. Schütz, M. Čief, M. Sanitra, O. Zeleňanský, E. Ivanič, Š. Spišiak.

4 Banská Bystrica 5 0 2 3 11:17 -6 2

Bystrickí malofutbalisti zakončia svoje účinkovanie v sezóne Niké Superligy v stredu 3. apríla od 19.00 h v Martine proti domácemu mužstvu, už istému víťazovi skupiny.