Mužstvo FPS Banská Bystrica odohralo ďalší víkendový dvojzápas. V sobotu uspelo na palubovke Púchova, v nedeľu podľahlo Topoľčanom. Bystrickí florbalisti sa ako nováčik v druhej najvyššej súťaži držia na priebežnom treťom mieste.

V sobotu v Púchove presvedčivá výhra

Bystrickí florbalisti sa v sobotu 5. novembra popoludní predstavili v rámci 9. kola celoštátnej 1. ligy mužov na palubovke FBK Púchov. Ako prví skórovali domáci, no hostia otočili priebežný stav ešte v prvej tretine, po ktorej platil stav 1:3. V prostrednej časti hry sa Púchovčanom podarilo znížiť na 2:3, ale bystrickí florbalisti následne strelili 3 góly v rozmedzí troch minút, pričom svoj druhý presný zásah si pripísal Ondrej Potkány aj Martin Siklenka. Hráči Púchova krátko na to znížili na 3:6, ale to bolo z ich strany všetko. V záverečnej 20-minútovke skórovali už len Bystričania.

Krištof Štipák, obranca FPS Banská Bystrica, 3 asistencie v zápase s Púchovom: „Do Púchova sme cestovali v úzkej zostave, preto sme nemali prehnané očakávania a aj vstup do zápasu bol z našej strany opatrný. Úvod nám úplne nevyšiel, pomerne rýchlo sme inkasovali, ale v druhej polovici tretiny sme mali výbornú pasáž, kde sme tromi rýchlymi gólmi otočili priebeh a položili základ úspechu v zápase. Druhá tretina bola podobná prvej, domáci na nás vybehli, tlačili nás na našej polovici, my sme sa s vypätím síl bránili, po inkasovanom góle sme opäť predviedli krátku efektívnu pasáž a vybudovali si rozhodujúci náskok. V tretej tretine sa v podstate zápas dohrával. Púchov nás ešte skúsil zatlačiť, my sme to aj v desiatich dobrým pohybom ustáli, súperovi nedovolili zdramatizovať záver a odviezli si cenné tri body do tabuľky.“

1. liga mužov – 9. kolo – sobota 05.11.2022 od 14.00 h – Púchov

FBK Púchov – FPS Banská Bystrica 3:7 (1:3, 2:3, 0:1)

Góly a asistencie: 6. Horečný (Sivčák), 30. Podmanický (Haluška), 36. Podmanický – 15. Potkány (Štipák), 16. Siklenka, 18. Lukáč (Štipák), 32. Lehocký, 32. Potkány (Štipák), 35. Siklenka, 51. Magyar (Richter)

Zostava FPS Banská Bystrica: Latka (Magna) – Glončák, M. Patráš, Richter, Štipák – Lehocký, Lukáč, Magyar, J. Patráš, Potkány, Siklenka

V nedeľu vysoká prehra v Topoľčanoch

V nedeľu 6. novembra v rámci 10. kola sa už hráčom banskobystrického FPS darilo menej. Proti domácim Topoľčanom im nevyšiel najmä záver prvej tretiny, keď v jej poslednej minúte inkasovali hneď dvakrát, a po 20-tich minútach tak prehrávali už 4:0. Bystričania hrali s domácimi vyrovnanú partiu len v druhej tretine, v ktorej, rovnako ako Topoľčany, skórovali 4-krát. Na 4:1 znižoval Martin Siklenka, po ďalších dvoch góloch domácich sa presadil dvakrát Matúš Magyar, ktorý v závere prostrednej časti hry skompletizoval hetrik zásahom na 7:4.

Topoľčany si však už o 12 sekúnd prinavrátili 4-gólové vedenie a v tretej tretine zaokrúhlili výsledok na 10:4. Domácich potiahol prvý útok. Kapitán Topoľčian Lukáš Kráľ strelil 4 góly a pridal 3 asistencie. Hetrikom sa prezentoval aj Timotej Šandor, ktorý prihral na dva góly. Daniel Hatala si okrem 2 presných zásahov pripísal aj hetrik v gólových prihrávkach.

Matúš Magyar, útočník FPS Banská Bystrica, hetrik v zápase s Topoľčanmi: „Po výhre nad Púchovom sme do nedeľného zápasu vyrazili odhodlane, aj keď sme vedeli, že tento súper určite nebude ľahký. V prvej tretine sme po niekoľkých streleckých pokusoch nedokázali vsietiť gól, zatiaľ čo našim súperom sa to po našich niekoľkých chybách podarilo. Po prvej prestávke sa nám konečne podarilo naše pokusy premeniť, a tak sme aspoň druhú tretinu dokázali vyrovnať. V tretej tretine sme sa pokúsili zmeniť stav zápasu zmenou taktiky, ktorá nám priniesla plno útočných situácii, ale podobne ako v prvej tretine, žiadnu z nich sa nám nepodarilo premeniť. Po zápase sme si v šatni urobili prehľad zápasu, pri ktorom sme si zrekapitulovali naše chyby, na ktorých musíme do ďalšieho zápasu popracovať.“

1. liga mužov – 10. kolo – nedeľa 06.11.2022 od 11.30 h – Topoľčany

FbO Žochár Topoľčany – FPS Banská Bystrica 10:4 (4:0, 4:4, 2:0)

Góly a asistencie: 12. Hatala (Šandor), 16. Šandor (Kráľ), 20. Mikuláš (Bujna), 20. Kráľ (Hatala), 26. Kráľ (Žaťko), 32. Hatala (Kráľ), 39. Kráľ (Hatala), 40. Šandor (Kráľ), 43. Šandor (Hatala), 56. Kráľ (Šandor) – 24. Siklenka (Potkány), 35. Magyar (Potkány), 38. Magyar (Richter), 40. Magyar (Richter)

Zostava FPS Banská Bystrica: Latka (Magna) – Glončák, M. Patráš, Richter, Štipák – Lehocký (C), Lukáč, J. Patráš, Magyar, Potkány, Siklenka