Florbalisti FPS Banská Bystrica majú za sebou dva vonkajšie zápasy proti mužstvám zo Žiliny, po ktorých už majú isté konečné druhé miesto v 2. lige mužov Stred, ktoré im dáva právo hrať v baráži o účasť v prvej lige.

V stredu vysoká prehra s lídrom

Bystrickí florbalisti sa v stredu 11. mája predstavili na palubovke lídra tabuľky – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina „B“. Skóre stretnutia otvorili v 11. minúte domáci, no Bystričania dokázali v priebehu 16. a 17. minúty gólmi Martina Glončáka a Jozefa Patráša otočiť priebežný stav. Prostredná časť už ale jasne patrila Žilinčanom, ktorí aj vďaka 4 gólom najproduktívnejšieho hráča súťaže Martina Venenyho viedli po 40 minútach už 7:3. V druhej tretine sa za hostí presadil len Marián Siman. V záverečnej 20-minútovke pridali hráči rezervy žilinských Grasshoppers ďalších 5 presných zásahov, pričom Veneny zavŕšil gólový poltucet. O štvrtý a posledný gól FPS Banská Bystrica sa v tretej tretine postaral Denis Koka. Líder tabuľky ťažil aj z presiloviek, z ktorých využil štyri.

Zdroj foto: FB – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina

Oliver Lehocký, tréner FPS Banská Bystrica: „Prvá tretina bola z našej strany veľmi dobrá, čo sa o tých zvyšných dvoch povedať nedá. Zápas sa našou nedisciplinovanosťou zlomil v druhej tretine, keď sme v priebehu dvoch minút inkasovali tri góly a súper nám gólovo odskočil, v ďalšej časti zápasu sme sa už bohužiaľ nedokázali gólovo priblížiť súperovi. Musíme sa z tohto zápasu poučiť do zvyšku sezóny.“

2. liga mužov Stred – 10. kolo – streda 11.05.2022 – Žilina

FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina „B“ – FPS Banská Bystrica 12:4 (1:2, 6:1, 5:1)

Góly: 11. Cvacho (Šuška), 25. Kapustík (VG), 26. Veneny (Šimo), 29. Veneny (Šimo), 30. Veneny (Šuška), 31. Šimo, 39. Veneny (Šuška), 49. Cvacho (Šuška), 51. Richter (VG), 54. Veneny (Mirt), 54. Jančo (Jarina), 60. Kozaňák (Šuška) – 16. Glončák (Potkány), 17. J. Patráš, 28. Siman (Zajac), 41. Koka.

Zostava FPS Banská Bystrica: Latka – P. Lakomčík (C), M. Patráš, Konôpka, Glončák, Richter – Koka, Kapustík, Lukáč, J. Patráš, Siman, Zajac, Potkány. Tréner: O. Lehocký

V sobotu Bystričania nedali šancu Juvente

Florbalisti Banskej Bystrice si tak chceli napraviť chuť po vysokej prehre na palubovke žilinskej Juventy, ktorej čelili v sobotu 14. mája. Podobne ako v stredu, aj tentokrát viedli hostia po prvej tretine 1:2, keď sa presadil Jozef Patráš a Marián Siman. Domáci znížili na rozdiel jediného gólu až sekundu pred koncom prvej tretiny. Druhú tretinu Bystričania ovládli. Svoj premiérový gól v drese FPS strelil Ondrej Potkány, ktorý sa následne rozstrieľal a v druhej 20-minútovke pridal ďalšie tri presné zásahy. V prostrednej časti sa za hostí presadil ešte Jakub Kapustík, domáci reagovali len dvomi gólmi. Mužstvá tak vstupovali do tretej tretiny za stavu 3:7. Juventa v jej úvode znížila na rozdiel troch gólov, ale ďalšie nepridala. Do konca stretnutia skórovali už len Bystričania. Do streleckej listiny sa zapísal Robert Richter, Jakub Lukáč aj Samuel Zajac a svoj piaty gól v zápase pridal Potkány.

Ondrej Potkány, hráč FPS Banská Bystrica: „Pred zápasom sme si povedali, že budeme aktívni a my budeme určovať tempo hry. V prvej tretine sme mali veľa dobrých gólových príležitostí, ale súperov brankár vytiahol pár kvalitných zákrokov. V druhej tretine sa nám podarilo streliť rýchle dva góly a postupne sa odpútať od súpera. V tretej tretine sme už dominovali na ihrisku. Ja osobne by som veľmi rád poďakoval spoluhráčom, podali sme tímový výkon a odniesli sme si tri body.“

2. liga mužov Stred – dohrávka 8. kola – sobota 14.05.2022 – Žilina

ŠK Juventa Žilina – FPS Banská Bystrica 4:11 (1:2, 2:5, 1:4)

Góly: 20. Koprda (Psota), 31. Koprda (Ivan), 36. Pokorný (Koprda), 42. Psota (Kormančík) – 18. J. Patráš (Koka), 20. Siman (Šmigovský), 25. Potkány (Zajac), 26. Potkány (Konôpka), 31. Potkány (Zajac), 34. Kapustík (Lakomčík), 37. Potkány (Lukáč), 44. Richter (Lukáč), 50. Potkány (Lakomčík), 60. Lukáč (Kapustík), 60. Zajac (Siman).

Zostava FPS Banská Bystrica: Magna – P. Lakomčík (C), Konôpka, Richter – Koka, Kapustík, Lukáč, J. Patráš, Siman, Zajac, Potkány, Šmigovský. Tréner: O. Lehocký