Banskobystrický pivovar Urpiner dosiahol ďalší skvelý úspech, keď so svojim výnimočným pivom – svetlým ležiakom URPINER PREMIUM 12% získal prvé miesto – zlatú medailu GRAND GOLD v kategórii svetlých ležiakov plzenského typu. Stalo sa tak na prestížnej medzinárodnej degustačnej súťaži FRANKFURT INTERNATIONAL TROPHY, a to hneď pri premiérovej účasti.

V konkurencii takmer 700 vzoriek pív zo 48 krajín sa výnimočné slovenské pivo rozhodne nestratilo a potvrdilo svoje mimoriadne vlastnosti. Objektivita a regulárnosť priebehu súťaže bola garantovaná medzinárodným certifikátom ISO 9001, ktorý zaručuje súťažiacim dodržiavanie najvyšších štandardov kvality a bezproblémový priebeh ochutnávok. Prítomných bolo viac ako 500 degustátorov z celého sveta.

Opäť sa tak potvrdilo, že pivo Urpiner so svojou prvotriednou kvalitou a nezameniteľnou chuťou patrí medzi absolútnu špičku slovenských pív a zároveň je najviac oceňovaným slovenským pivom nielen doma, ale aj v zahraničí.

To, že najmenší priemyselný pivovar na Slovensku v medzinárodnej konkurencii pív naozaj obstojí, svedčí aj skutočnosť, že od roku 2006 získal Banskobystrický pivovar a jeho pivá Urpiner na domácich či medzinárodných súťažiach dokopy už viac ako 50 ocenení kvality ako Európska pivná hviezda, Pivo Českej republiky, Česká pivná pečať, Slovenská pivná korunka a teraz už aj Frankfurt International Trophy.