Už od štvrtku trápia obyvateľov niektorých častí Banskej Bystrice kratšie i dlhšie výpadky dodávok elektrickej energie. V Sásovej ich od vtedy počítajú pomaly na dve desiatky.

WP_005963Nie všetci obyvatelia mesta majú počas Radvanského jarmoku dôvod na úsmev. Poveternostné podmienky a dážď v uplynulých dňoch sa podpísali pod poruchy elektrických zariadení, a poruchy zatiaľ nemajú konca. Včerajšie výpadky elektrickej energie v centre mesta ovplyvnili aj chod úradov, obchodov i služieb. Počas popoludňajšieho výpadku totiž bez elektrickej energie nefungovali počítače či pokladnice.

Ešte väčšie problémy však v noci mali obyvatelia jedného z bytových domov na Tatranskej ulici v Sásovej, kde sa s najväčšou pravdepodobnosťou aj výkyvy dodávok elektrickej energie podpísali pod vyhorenie sieťovej stupačky na centrálnom schodisku domu a museli tu zasahovať hasiči. Pracovníci bytového družstva a elektrární sa od sobotňajšieho dopoludnia snažia zabezpečiť aspoň provizórnu opravu jednotlivých poškodených prípojok.

Poruchová linka spoločnosti SSE-Distribúcia len informuje, že na odstránení poruchy v Banskej Bystrici sa pracuje, priamo na operátora linky sa nám ani na tretí raz nepodarilo prepojiť. Pracovníkov Stredoslovenskej energetiky pritom bolo vidieť i v teréne, ako na sídlisku Sásová kontrolujú transformačné stanice. Portál BBonline.sk požiadal spoločnosť SSE-Distribúcia aj o oficiálne stanovisko v súvislosti s masívnymi výpadkami.