Na pozvanie primátora a ministra zahraničia navštívilo niekoľko veľvyslancov Banskú Bystricu. Diplomati sa prešli po Námestí SNP a pozreli si prezentácie firiem z regiónu.

Foto: Dušan Šípka

Za účasti ministra zahraničia Mikuláša Dzurindu a primátora Banskej Bystrice Petra Gogolu si diplomati prezreli historické centrum Banskej Bystrice. Následne sa zúčastnili prezentácie firiem z regiónu. Manželky veľvyslancov navštívili kultúrne centrum Záhrada, zasadili strom dobrovoľníctva a pozreli predstavenie Divadla z Pasáže.

„Raz za rok si veľvyslanci zaslúžia aj takýto, trochu netradičný, kontakt s krajinou, v ktorej pôsobia,“ povedal minister zahraničia Mikuláš Dzurinda. Podľa jeho slov sa pre návštevu Banskej Bystrice rozhodli  preto, že ponúka ľudský i hospodársky potenciál spolu s úžasnými prírodnými podmienkami. „Mesto Banská Bystrica má veľkú budúcnosť, ale každej veci treba najprv trochu pomôcť,“ dodal Dzurinda.  Primátor Peter Gogola sa pridal k tomuto názoru: „Je to spôsob ako zviditeľniť a spopularizovať Banskú Bystricu a napríklad aj pomôcť cestovnému ruchu.“