Aj v túto noc sa na ľade NHL predstavili obaja rodáci z mesta spod Urpína. Michal Handzuš opäť nebodoval, v plnej paráde sa však predstavil Peter Budaj, ktorý si pripísal prvý shutout sezóny a pomohol tak svojmu tímu na domácom ľade zdolať súpera z Dallasu.

Peter Budaj, ktorý sa z dôvodu zranenia brankárskej jednotky Craiga Andersona v bráne Colorada Avalanche predstavil už vo štvrtom zápase v rade, podal výborný výkon. Od úvodných minút bol jasnou oporou tímu. Domáci nenechali nič na náhodu a po dvoch góloch Portera a jednom z hokejky Yipa, Dupuisa a Hejduka zdolali „hviezdy“ z Dallasu výsledkom 5:0. Budaj si pripísal 31 úspešných zákrokov a bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu. V tejto sezóne má tak na svojom konte už 90,5 %-nú úspešnosť zákrokov a priemer 2,8 gólu na zápas.

Pozornosť zámorských médií pútali hlavne góly Portera a Dupuisa – hráčov, ktorí nastupujú prevažne v tretej, resp. štvrtej formácii Colorada. Sám Budaj po zápase rozprával práve o dôležitosti a schopnosti hráčov z nižších formácií rozhodnúť zápas: ,,Nie každú noc sú hráči z prvých formácií schopní skórovať. A presne to, čo sme dnes videli je to, čo chcete v tíme mať – dôveru vo vašej tretej a štvrtej formácii. Chalani v nich makali skutočne tvrdo a bolo skvelé vidieť ako dnes boli odmenení.“

Peter Budaj si dnes okrem deviateho shutoutu kariéry pripísal aj 90. víťazstvo vo farbách Colorada, čím sa posunul na tretie miesto historických tabuliek klubu. Viac víťazstiev na svojom konte má už len Patrick Roy a Daniel Bouchard.

Michal Handuš dnes v zápase svojho klubu Los Angeles proti Nashvillu Predators nebodoval. Odohral takmer 20 minút a na svoje konto si pripísal len jednu strelu. „Králi“ však aj napriek tomu vyhrali 4:1.