Slovenský hokejový brankár v službách klubu zámorskej NHL Colorado Avalanche Peter Budaj bol aj uplynulú noc jedným zo základných kameňov, na ktorých “lavíny” postavili svoje víťazstvo.

Na ľade domáceho Columbusu Blue Jackets to pritom pre hráčov Colorada vôbec nezačalo najlepšie, keď už v 5. minúte otvoril skóre Vermette. V nasledujúcom priebehu však prejavili väčšiu aktivitu práve hostia, ktorí piatimi gólmi otočili vývoj zápasu. Okrem Mauldina, Dupuisa a Paula Stastneho sa dvoma gólmi predviedol aj David Jones, ktorý odohral prvé stretnutie po dvoj-zápasovej absencii spôsobenej zranením ruky. Nemenej dôležitých však bolo 28 zákrokov banskobystrického rodáka v bráne hostí. Ten podal spoľahlivý výkon a pri menšom zaváhaní v záverečnej tretine mu pomohlo aj šťastie, keď do prázdnej brány netrafil autor prvého gólu Vermette. 28-ročný Peter Budaj si tak pri svojom ôsmom zápase v tejto sezóne pripísal piate víťazstvo a úspešnosť zákrokov mu stúpla už na 90,9 %.

Colorado aj napriek absencii ôsmych zranených hráčov dokáže vyhrávať tiež s “béčkovým” tímom s brankárskou dvojkou v základnej zostave. Najbližšie sa “lavíny” predstavia zajtra na ľade Detroitu, opäť s Budajom v bráne.