Volejbalistky VK Pirane Brusno vycestovali v sobotu 18. decembra do Pezinka, kde si od 14.00 h zmerali sily s predposledným tímom tabuľky. Brusnianky potvrdili rolu favorita a porazili domáci ŠVK Pezinok v troch setoch.

Pirane potvrdzovali rolu favorita od úvodu zápasu, keď si v prvom sete do prvého oddychového času domácich vypracovali vedenie 2 – 7. Následne Brusnianky odskočili už na 8-bodový rozdiel. Pezinčankám sa síce podarilo trikrát znížiť náskok hostí na štyri body, no družstvo Brusna si vypracovalo vedenie 13 – 21 a v koncovke prvého setu už úspešnými útokmi získalo vedenie 0:1 na sety.

Brusnianky vstúpili dobre aj do druhého setu a po dvoch esách v rade v podaní Michaely Kánovej viedli opäť 2 -7. Domáce hráčky v ďalšom priebehu znížili dvakrát na rozdiel troch bodov, ale Pirane postupne navyšovali svoj náskok a druhý set vyhrali 18 – 25.

V treťom sete potrápili domáce hráčky hosťujúce Pirane najviac. Tím Brusna síce viedol 4 – 9, no Pezinčanky sa dokázali priblížiť na dva body. Hráčky Brusna následne zabrali a zvýšili na 10 – 17. Domáci tím však nezložil zbrane a tretí set ešte zdramatizoval, keď sériou šiestich bodov znížil na 17 – 19, a krátko na to aj na rozdiel jediného bodu (19 – 20). Brusnianky už ale v závere tretieho setu dominovali a skompletizovali víťazstvo 0:3, čím si pripísali už štvrtú výhru v rade.

Na domácej strane sa v útoku najviac darilo Michaele Štepanovskej, ktorá získala pre Pezinok 8 bodov. Brusno zas v ofenzíve najviac potiahla kapitánka Danijela Nikić, ktorá zaznamenala 16 bodov, pričom si pripísala 5 úspešných blokov. Darilo sa aj 14-ročnej smečiarke Michaele Kánovej, ktorá pomohla Piraňám 12 bodmi, z ktorých až 5 tvorili esá. Na pozícii nahrávačky odohrala celý zápas Natália Vrabcová.

Kristian Michailov, tréner VK Pirane Brusno: „Sme vďační sa prístup a podmienky, ktoré nám Pezinok vytvoril. Prišli sme si po čistú výhru a sme radi, že sme ju získali. Odohrali sme dobrý zápas, ktorý sme kontrolovali, čo je dôležité pre naše napredovanie. Každý v klube sa už teší na utorkový zápas. Na odvetu so Sláviou Bratislava sme veľmi namotivovaní.“

Tereza Podhradská, blokárka a hráčka zápasu VK Pirane Brusno: „Hlavnou úlohou bolo preniesť herné činnosti, ktorým sme sa venovali na tréningoch, do zápasu. Niektoré veci nám vyšli podľa predstáv, ale často z našej strany chýbala ráznosť a precíznosť. Práve vďaka tomu sme sa dostali do tesného rozdielu v skóre a museli sme sa vrátiť k svojej hre. Som rada, že počas zápasu vládla dobrá atmosféra a ďakujeme dievčatám z Pezinka za hru. Teraz nás čaká krátky oddych a hneď sa budeme pripravovať na posledný, dôležitý zápas v tomto kalendárnom roku.“

Natália Vrabcová, nahrávačka VK Pirane Brusno: „Dnešný zápas bol pre nás povinnou jazdou a prípravou na utorkový domáci televízny zápas proti lídrovi tabuľky. Pripísali sme si na konto ďalšie cenné víťazstvo. Musím povedať, že Pezinok nás tlačil servisom a mal veľmi dobrú prihrávku. My sme mali miestami výpadky vo všetkých herných činnostiach a striedali sa svetlé, aj tmavšie momenty. Vezieme si však domov tri body, a to je pre nás najdôležitejšie.“

Lenka Kvasnová, univerzálka VK Pirane Brusno: „Do Pezinka sme si prišli pre istú výhru, čo sa nám aj podarilo. Čo sa týka taktickej stránky, tak sme boli pripravené na sto percent, vedeli sme čo Pezinčanky hrajú a s ničím nás neprekvapili. Hrali sme s chuťou a tešíme sa z víťazstva. Boli to dôležité tri body a teraz sa plne sústredíme na utorkový zápas proti Slávii, ktorý sa bude vysielať aj v televízii. Verím, že si diváci nájdu čas a podporia nás z pohodlia domova.“

Niké Extraliga ženy – 15. kolo – sobota 18. 12. 2021 – Pezinok

ŠVK Pezinok – VK Pirane Brusno 0:3 

Sety: 15 – 25, 18 – 25, 20 – 25. Rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Dovičovič. Stretnutie sa odohralo bez prítomnosti divákov.

Zostava ŠVK Pezinok a body: Benčuriková 5, Rarigová 1, Urbanová 2, Štepanovská 8, Režná 6, Krajčiová 3, liberky: T. Kováčová a Marcinková 1 (Drnáková 0, Tahotná 0, Verešová 3, Šipošová 1, K. Cibulová 2, Jankovičová 0). Tréner: L. Popeláš.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Belisario 13, Podhradská 7, Kvasnová 10, Kánová 12, Nikić 16, Vrabcová 2, liberky: Tomková a Sujová (T. Dlhošová 0). Tréner: K. Michailov.

Analýza bodov: Útoky: 24 – 41. Esá: 4 – 12. Bloky: 4 – 7. Chyby súpera: 21 – 15.

Hráčky zápasu: Dominika Krajčiová (ŠVK Pezinok) – Tereza Podhradská (VK Pirane Brusno)

Aktuálnu tabuľku Niké Extraligy žien nájdete tu. Volejbalistky VK Pirane Brusno sa najbližšie predstavia v Slovenskej Ľupči, kde v utorok 21. decembra o 18.00 h privítajú v televíznom stretnutí 16. kola Niké Extraligy žien Sláviu Bratislava, ktorá je lídrom tabuľky.