Volejbalistky VK Pirane Brusno vycestovali v sobotu 16. októbra do Nového Mesta nad Váhom, kde si v rámci 5. kola extraligy žien zmerali sily s lídrom tabuľky. Hráčky domáceho celku sa navzdali ani za stavu 0:2 na sety, no Brusnianky ukoristili výhru v tajbrejku.

Pirane chceli nadviazať na predošlú domácu výhru s Trnavou, no tento zápas bol od úvodu veľmi vyrovnaný, keď až do stavu 16:19 pre Brusno delili družstvá v prvom sete maximálne dva body. Hosťujúce hráčky napokon získali prvý set na svoju stranu tesným výsledkom 24:26. V druhom sete už Pirane dominovali, keď si vytvorili dostatočný náskok a napokon vyhrali druhé dejstvo o 9 bodov.

Tretí set už bol opäť vyrovnaný, keď sa vo vedení prestriedali obe družstvá. Od stavu 19:19 sa už ale viac darilo volejbalistkám Nového Mesta nad Váhom, ktoré znížili stav setov na 1:2. Domáci tím mal mierne navrch aj vo štvrtej časti zápasu, ktorú vyhral 25:22, a o víťazovi tak rozhodoval tajbrejk hraný do 15 bodov. V ňom získali Brusnianky od stavu 7:7 šesť bodov v rade, pričom tri esá si v tejto pasáži hry pripísala Venezuelčanka Belisario. Následne sa už Piraňám podarilo dotiahnuť zápas do víťazného konca.

Kristian Michailov, tréner VK Pirane Brusno: „Očakávali sme náročný zápas, čo sa aj potvrdilo. Na súpera sme sa pripravili dobre a dokonca sme boli blízko výhre bez straty setu. Družstvo však dokázalo zabojovať aj v tajbrejku, k čomu dievčatám gratulujem. Aj naďalej budeme tvrdo pracovať, pretože vstupujeme do náročného cyklu v závere mesiaca. Čaká nás veľa zápasov, ktoré budú náročné, podobne ako ten proti Novému Mestu nad Váhom.“

Ema Tomková, libero VK Pirane Brusno: “Od začiatku zápasu sme boli koncentrované. Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas. Snažili sme sa tlačiť na servise, čo sa nám aj darilo a súperky sme tak dostali pod tlak. Neskôr nás však chyby na prihrávke pripravili o náskok dvoch setov. V tajbrejku sme bojovali o každú loptu. Veľmi nám pomohla aj šnúra podaní Jojo Belisario. Som veľmi rada, že sme napokon zvíťazili. Dúfam, že dobrá nálada, úžasný fanklub a víťazstvá nás budú sprevádzať po celý zvyšok sezóny.”

Tereza Podhradská, blokárka VK Pirane Brusno: “Do zápasu sme vstúpili s odhodlanosťou a koncentrovanosťou. Na nášho súpera sme sa poctivo pripravovali. Vďaka dodržiavaniu taktických pokynov a bojovnej nálade sa nám podarilo získať prvé dva sety. V treťom sete nás akoby opustili sily a začali sa kopiť chyby na našej strane. Súper situáciu využil, aby zatlačil a vyrovnal tak skóre na 2:2.

Som na nás hrdá, pretože aj napriek napätému vývoju zápasu sme nesklonili hlavy. Piaty set sme začali rozhodnuté bojovať o každú loptu. Zafungovali nám všetky činnosti, ako v poli, tak aj na sieti. V koncovke nám vyšli podania. Nesmierne ma teší, že počas celého zápasu vládla dobrá atmosféra a povzbudenie sme cítili ako medzi sebou, tak aj z hľadiska. Máme pred sebou ešte veľa práce, stále je čo zlepšovať. Ale sme jeden tím a všetci ťaháme za jeden povraz.”

Juraj Šujan, tréner Nového Mesta pre svf.sk: „Prvý set bol rozhodujúci pre naše víťazstvo, pokračovali sme však v podobnom výkone ako v stredu – dobrá obrana v poli a nevyužité možnosti v útoku. Súperky sme dostali do pohody a v druhom sete sme sa pod ich tlakom na servise len hľadali. Tiež sme museli nájsť optimálnu zostavu. Výrazne k zisku nášho bodu prispela svojím odvážnym prístupom Kika Čierna. Uhrali sme dva dobré sety, takticky sme si v dôležitých momentoch pomohli a súperky sme prinútili chybovať. Tajbrejk bol do stavu 7:7 vyrovnaný. Po zmene strán súper pri podaní Belisariovej už získal pohodlný náskok. Blahoželám Brusnu k víťazstvu. Podľa priebehu zápasu sme spokojní aj s jedným bodom. Zdvihli sme hlavy.“

Volejbalová extraliga žien – 5. kolo – sobota 16. 10. 2021 – Nové Mesto nad Váhom

VK Nové Mesto nad Váhom – VK Pirane Brusno 2:3 (24:26, 16:25, 25:21, 25:22, 10:15)

Zostava Nové Mesto a body: Rešutíková 5, Poláčiková 18, Balberčáková 2, Veliká 14, Martáková 6, Háberová 9, libero: Bojňanská (Viedenská, Vassová, Čierna 12). Tréner: J. Šujan

Zostava VK Pirane Brusno a body: Kánová 11, T. Podhradská 10, Belisariová 17, S. Dlhošová 13, Nikičová 15, Vrabcová 3, libero: Tomková (Kvasnová 9). Tréner: K. Michailov

Hráčky zápasu: Kristína Čierna (Nové Mesto) – Tereza Podhradská (Brusno)

Analýza bodov: Útoky: 46 – 54. Esá: 12 – 11. Bloky: 8 – 13. Chyby súpera: 34 – 31. Rozhodovali: Čuntala a Jurlov. Diváci: 90

Aktuálnu tabuľku volejbalovej extraligy žien nájdete tu. Volejbalistky VK Pirane Brusno sa najbližšie predstavia v Slovenskej Ľupči, kde v sobotu 23. októbra od 17.00 h odohrajú stretnutie 6. kola extraligy žien proti družstvu ŠVK Pezinok.