Volejbalistky VK Pirane Brusno vycestovali v stredu 16. februára do Nového Mesta nad Váhom, kde o 19.00 h nastúpili na dohrávku 2. kola skupiny o 1. až 4. miesto v Niké Extralige žien. Zo stretnutia, v ktorom brusnianske Pirane podľahli štvrtému celku tabuľky, vám prinášame aj pozápasové vyjadrenia.

Úvod prvého setu patril Brusniankam, ktoré sa po sérii 4 bodov dostali do vedenia 3 – 6. Domáce hráčky však následne otočili priebežný stav a najmä vďaka 5 víťazným loptám v rade od stavu 13 – 12 si vypracovali rozhodujúci náskok, ktorý ešte do konca prvého setu navýšili na 8 bodov (25 – 17). V úvode druhého dejstva sa Piraňám podarilo zásluhou 2 smečov a 2 blokov v podaní kapitánky Danijely Nikić otočiť priebežný stav z 3 – 1 na 3 – 5. Hostky však o vedenie opäť prišli, keď hráčky Nového Mesta nad Váhom išli po sérii 7 bodov do vedenia 13 – 7. Tento úsek druhej sady sa ukázal ako rozhodujúci, keďže domáci tím získal na svoju stranu aj druhý set (25 – 20).

Pirane sa v treťom sete naštartovali k lepšiemu výkonu, keď sa po úspešných útokoch, blokoch a esách ujali vedenia 2 – 10. Domáce volejbalistky síce odpovedali 6 víťaznými loptami v rade, ale následne predviedli 5-bodovú šnúru Brusnianky (8 – 15). Aj vo zvyšnom priebehu tretieho dejstva dominovali hráčky Brusna, ktoré vyhrali tretí set o 10 bodov. Pirane si ale tajbrejk nevynútili, keďže tím Nového Mesta nad Váhom dotiahol vo štvrtom sete zápas do víťazného konca, pričom rozhodujúca bola pasáž, v ktorej domáce hráčky otočili sériou 7 bodov priebežný stav setu z 12 – 15 na 19 – 15.

Pirane síce súpera dvojnásobne preblokovali, no v útokoch, esách a chybách za hráčkami Nového Mesta zaostali. Na domácej strane sa najviac presadzovala Viktória Veliká, ktorá získala pre svoj tím 17 bodov. O bod viac si pripísala Danijela Nikić, kapitánka a najviac bodujúca hráčka tímu Brusna, ktorá sa pritom prezentovala aj 5 blokmi a 4 esami. Pirane tak prehrali štvrtý súťažný zápas v rade. Šancu na návrat do víťazného sedla budú mať už najbližšiu sobotu, kedy sa v priamom súboji o 3. priečku stretnú opäť s Novým Mestom nad Váhom.

Kristian Michailov, tréner VK Pirane Brusno pre svf.sk: „Nanešťastie sme sa nijakým spôsobom nedostali do zápasu. Prvé dva sety sme sa na ihrisku nemohli nájsť. V treťom sme ukázali, na čo máme, ale následne sme sa nedokázali vyrovnať s tlakom ďalej. Na sobotňajšiu odvetu s rovnakým súperom sme maximálne motivovaní.“

Natália Vrabcová, nahrávačka a hráčka zápasu VK Pirane Brusno: „Čakali sme, že zápas na palubovke Nového Mesta nebude jednoduchý. Súper nás zatlačil výborným servisom a my sme sa s tým nedokázali vysporiadať. Robili sme nespočetné množstvo zbytočných chýb v každej hernej činnosti. Hrali sme nedisciplinovane a nekoncentrovane, čo súper využil a zaslúžene vyhral. V sobotu nás čaká odveta na domácej pôde pred našim publikom. Stále je o čo bojovať.“

Tímea Sujová, liberka VK Pirane Brusno: „V prvom rade ma mrzí, že sme nedokázali trénerom splatiť všetko, čo pre nás robia, či už je to v tréningovom procese, alebo príprave na každý zápas. Tým, že máme úzky káder a nahustený program, bolo cítiť na tréningoch únavu a menšie nasadenie. Súper bol na nás tiež dobre pripravený a zatlačil nás kvalitným podaním, ktoré sme mali problém spracovať. Na útoku sme neboli dostatočne agresívne a to rozhodlo o našej prehre. Pozitívom je zlepšenie na bloku oproti ostatným zápasom. V sobotu máme šancu na odvetu v Slovenskej Ľupči, tak dúfam, že budeme ťahať všetky za rovnaký povraz a každá hráčka ukáže svoju najlepšiu hru, pretože ide o veľa.“

Juraj Šujan, tréner VK Nové Mesto nad Váhom pre svf.sk: „V domácom zápase sme dominovali úspešným podaním. Hráčky chválim, že dokázali takticky zareagovať na striedania hostiek. Som rád, že máme stále o čo v Brusne bojovať, a že sme získali prvé víťazstvo v nadstavbe. Nedá sa povedať, že by sme boli v optimálnom zápasovom tempe, ale formu do play-off máme stále čas pozitívne naladiť.“

Niké Extraliga ženy – 2. časť – dohrávka 2. kola – streda 16.02.2022 – Nové Mesto nad Váhom

VK Nové Mesto nad Váhom – VK Pirane Brusno 3:1

Sety: 25 – 17, 25 – 20, 15 – 25, 25 – 21. Rozhodovali: Čuntala a Kováč. Diváci: 67

Zostava VK Nové Mesto nad Váhom a body: Veliká 18, Martáková 10, Háberová 9, Rešutíková 10, Poláčiková 11, Balberčáková 3, liberka: Bojňanská (Vassová 0, Čierna 1, Viedenská 0, Bíliková 0). Tréner: J. Šujan.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Nikić 19, Montero 3, Kánová 3, Podhradská 9, Kvasnová 10, S. Dlhošová 9, liberka: Sujová (Vrabcová 0, Belisario 10, T. Dlhošová 0). Tréner: K. Michailov.

Hráčky zápasu: Denisa Martáková (VK Nové Mesto nad Váhom) – Natália Vrabcová (VK Pirane Brusno)

Analýza bodov: Útoky: 42 – 38. Esá: 13 – 11. Bloky: 7 – 14. Chyby súpera: 28 – 20

Aktuálnu tabuľku Niké extraligy žien nájdete tu. Volejbalistky VK Pirane Brusno sa najbližšie predstavia v domácej hale v Slovenskej Ľupči, kde v sobotu 19. februára o 17.00 h privítajú v rámci 5. kola 2. časti Niké Extraligy žien VK Nové Mesto nad Váhom.