Už dávno neplatí, že lyžovačka na Slovensku je pre zahraničného turistu neatraktívna. Môžu za to neustále sa zlepšujúce strediská, rozvíjajúca a stále sa rozširujúca ponuka služieb. Najnovšie novinárom denníka The Times učarovalo stredisko v Nízkych Tatrách – Jasná. 

Zahraničným turistom sa páčia upravené a kvalitné zjazdovky, ktoré svojou úrovňou dosahujú štandardy aké poznáme zo stredísk napríklad vo Francúzsku. Narozdiel od nich sú však ceny u nás priaznivejšie a to nielen za samotnú lyžovačku, ale aj za požičanie výstroje či za ceny inštruktorov. Rovnaké to je aj v prípade občerstvenia, kedy jedlo ako aj nápoje sa často pohybujú v polovičných sumách, ako na západe.

Výhodou je aj dobré letecké spojenie, kedy sa potenciálni návštevníci už nemusia prilietať do Bratislavy, ale je možné využiť letisko v Poprade. Rovnako aj hotelové služby sú na veľmi dobrej úrovni a pochvaľujú si ich mnohí turisti a to nielen kvôli cene ale aj pre poskytované služby.

Denník tiež oceňuje blízky aquapark Tatralandia, v ktorom návštevník zažije všetko, čo by od aquaparku očakával.

Vyzerá to teda tak, že aj západné krajiny, ktoré lyžovačku či trávenie dovolenky na Slovensku pokladali za „druhotriedne“ sa pomaly spamätávajú a začínajú si uvedomovať, že tu dostanú presne to, čo by očakávali od krajín západne od nás. Dúfame teda, že podobných zahraničných  článkov bude vznikať stále viac a viac a mnohí turisti sa aj na základe nich rozhodnú stráviť svoju dovolenku práve u nás. Veď im toho môžeme toľko ponúknuť.