Najúspešnejší slovenský boxer súčasnosti Tomi Kid Kovács, sa spolu so svojim tímom predstaví od piatku do soboty v banskobystrickom Europa SC. Jeho súpermi v ringu budú okrem iných aj hokejisti HC ’05, ktorého káder 36-ročný rodák z Galanty zjavne dobre pozná.

tomi kidTomi Kid Kovács a jeho zverenci z klubu KO BOX Galanta začnú v piatok o o 15-tej hodine svoj 24 hodín trvajúci maratón boxu priamo v banskobystrickom obchodno-zábavnom centre. Ako sme vás už informovali, v piatok popoludní si známy slovenský boxer zmeria sily aj s tímom hokejistov HC ’05 Banská Bystrica.

„Účasť prisľúbilo takmer celé mužstvo, takže budem mať čo robiť. Hokejisti sú rýchli a to sa medzi povrazmi oplatí. Zatiaľ najväčšieho súpera vidím v Bambúchovi, uvidíme ako to celé dopadne,“ uviedol Tomi Kid. Tvrdý obranca baranov Lukáš Bambúch, ktorý patrí medzi najväčšie opory banskobystrického klubu, je známym búrlivákom na ľade. Naposledy sa jeho meno spájalo s nepokojmi na hokejbalovom turnaji Országh cup, kde po tvrdom súboji na hracej ploche bol jedným z aktérov nepokojov aj mimo hry. Celá situácia z nedávneho turnaja skončila v nemocnici a dohru bude mať i na súde. Takmer dvojmetrový zadák, ktorý sa v minulosti liečil z gamblerstva, bude bezpochyby pre o trinásť centimetrov nižšieho profesionála náročným súperom.