Dni bežia veľmi rýchlo a hoci tomu počasie ešte nenasvedčuje, o chvíľu tu máme jar. Možno ste si už stihli všimnúť, že správca zelene postupne ostriháva, presvetľuje a omladzuje parčíky a verejnú zeleň v meste. S vedením ZAaRES-u sme v intenzívnom kontakte, aby nás s príchodom jarných mesiacov nič neprekvapilo. Na stretnutiach riešime celkovú koncepciu okrášľovania nášho mesta, nákup novej techniky, ale aj samotný harmonogram kosenia.

Výraznou revitalizáciou prejde v tomto roku aj Mestský park na Tajovského ulici. Stromy, ktoré odborníci vyhodnotili ako staré, choré a poškodené budú vyrúbané a namiesto nich sa vysadia desiatky nových. K oživeniu parku pripravuje v súčasnosti pracovná skupina projekt, sumarizuje a vyhodnocuje už existujúci materiál. Verím, že ho budeme môcť revitalizovať aj vďaka eurofondom.

IMG_0050

Neustále žijeme športom

Zahraničná delegácia z Bruselu, ktorú sme v rámci kandidatúry na titul Európske mesto športu 2017 pred nedávnom hostili, sa mohla presvedčiť o tom, že v Banskej Bystrici v každom človeku žije aspoň kúsok športovca. Myslím, že sme sa vďaka našim športovcov a mládežníckym i medzinárodne uznávaným podujatiam odprezentovali veľmi dobre. O tom, že športový duch nášho mesta nikdy nespí, svedčí aj uplynulý víkend. Niesol sa v znamení Snowboard Festu, Európskeho pohára v biatlone, ale aj Majstrovstiev Slovenska veteránov v ľadovom hokeji. A to nie je všetko. Už tento víkend privítame Majstrovstvá Európy psích záprahov, ktoré sa z Králik presúvajú, vďaka lepším snehovým podmienkam, na Šachtičky.

zaprahy1

Cena mesta, Cena primátora, Čestné občianstvo

Už zajtra ma opäť po roku čaká jedna vzácna udalosť. Veľmi rád ocením osobnosti, ktoré svojou usilovnou prácou prispeli k doplneniu mozaiky významných osobností nášho mesta. Poďakujem ľuďom, o ktorých príbehu málokedy vieme, no napriek tomu odhodlane, príkladne a skromne pracujú, žijú a motivujú nás ostatných.

Autor blogu:

Ján Nosko

Komunikácia je pre mňa kľúčová a snažím sa využívať všetky formy rozhovoru s Banskobystričanmi. Blogovanie vnímam ako jeden z dobrých nástrojov informovania obyvateľov o tom, na čom pracujeme, čo sa podarilo a naopak.