Keď sa nám páčilo nejaké dievča na „základke“, tak sme mu písali listy. Alebo dievčatá nám. Teraz ich asi nahradili blogy. O mne ich už táto suseda napísala viac ako 20. Čo už na tom, že keď sa stretneme na ulici, skloní hlavu a neodzdraví sa nielen mne, ale ani mojej manželke a mojim deťom. Ktovie, prečo sa mi bojí pozrieť do očí. Nejdem tu písať ani o susedských vzťahoch a iných nepríjemných osobných veciach, ktoré má „za ušami“. A verte mi, je ich dosť. Nikdy sa však neznížim na jej úroveň.

Všetkým chcem s plnou vážnosťou povedať, že hocikedy som ochotný si vydiskutovať všetky nepravdivé a zavádzajúce obvinenia, ktoré táto pani účelovo o mne rozširuje. Nastal ten čas, keď prvý a zrejme poslednýkrát zareagujem na jej táraniny. Nikdy som nemal so smerákmi žiadne kšefty, nezamestnal som si svoju rodinu ani blízkych. Otvorene som popísal ich praktiky a ovplyvňovanie vecí verejných v meste. Ale poďme pekne po poriadku. Pani suseda sa ma v blogoch pýta niekoľko otázok a ja na ne veľmi rád odpoviem:

V nedeľu Richard Sulík oznámil, že na post primátora Banskej Bystrice, strany SaS a OĽaNO podporia kandidáta menom Igor Kašper. Igor Kašper kandidoval za Smer-SD, bol poslancom za Smer-SD a dlhé roky hlasoval v zhode so Smerom-SD.

Prvé obrovské klamstvo. Nikdy som nekandidoval za Smer, ani som nebol poslancom za Smer. Nejaký čas som bol členom mestského poslaneckého klubu, kde boli ľavicové aj pravicové strany + nezávislé osobnosti. To si vie zistiť každý veľmi rýchlo. Naopak, ako jediný som si verejne dovolil upozorniť na ich svinstvá niekoľkokrát na mestskom zastupiteľstve. Hlasoval som vždy podľa svojho svedomia. A čo sa týka Richarda Sulíka, ja mu ďakujem za podporu SaS. Dúfam, že sa v blízkej dobe pridajú aj ostatné strany – OĽaNO, SME RODINA, KDH, Progresívne Slovensko a SPOLU.

Dlhodobo som volič súčasných opozičných strán, v minulosti SaS, v posledných voľbách som dala svoj hlas hnutiu OĽaNO, lebo Matovič, lebo Remišová, Verešová, Lipšic a ďalší. Som šokovaná a hlboko sklamaná, že SaS a OĽaNO podporujú v komunálnych voľbách na post primátora mesta, kde žijem, človeka, akým je podnikateľ Igor Kašper. Ja a pán Kašper sme susedia, bývame na tej istej ulici, a tak už niekoľko rokov mám možnosť zblízka sledovať jeho počínanie na politickej aj podnikateľskej scéne, a mám o ňom informácie doslova z prvej ruky.

Áno, sme susedia. A práve táto pani nám už niekoľko rokov strpčuje život na ulici. Nechcem tu písať o tom, ako sa správa ku svojim blízkym, k ostatným susedom a napr. aj ku Občianskej rade na Pršianskej terase. Oni ju poznajú, spýtajte sa ich.

Podpora SaS a OĽaNO pre podnikateľa Igora Kašpera je podľa mňa zo strany Richarda Sulíka a Igora Matoviča výsmechom všetkým slušným ľuďom v tejto krajine.

Budem hrdý na to, ak všetky opozičné strany vyjadria podporu mojej kandidatúre a takto budeme spoločne bojovať voči špinavosti v našej krajine pod značkou SMER. Pani suseda je bohužiaľ podľa mojich zistení najatá práve touto stranou, aby sa pokúsila zmariť niečo, čo tu ešte v našom meste nebolo. Spojenie všetkých opozičných strán voči SMERu.

Ďalšie otázky boli adresované Richardovi Sulíkovi a Igorovi Matovičovi, s ich súhlasom si dovolím zareagovať:

Pán Sulík a pán Matovič, viete, že Váš kandidát na primátora, podnikateľ Igor Kašper už počas volebného obdobia 2010-2014 pravidelne hlasoval ako nezávislý mestský poslanec spolu so Smerom?

Tak to pani susede gratulujem, že si pamätá, ako som hlasoval. Hlasoval som takmer vždy v zhode s poslaneckým klubom, do ktorého som patril  – a to Klub nezávislých poslancov.

Pán Sulík a pán Matovič, viete, že Váš kandidát na primátora, podnikateľ Igor Kašper v roku 2014 oficiálne kandidoval za stranu Smer-SD do Mestského zastupiteľstva a následne sa stal členom poslaneckého klubu strany Smer-SD?

Chápem, že ona aj jej kamaráti zo SMERu by ma radi spojili s touto stranou, ale je to klamstvo. Bol som členom ľavicovo – pravicového klubu SMER, SDKÚ, SNS a nezávislé osobnosti ako nezávislý. Keď som zistil ako klub funguje, kritizoval som to najskôr vo vnútri, potom verejne. Následne som z neho vystúpil. Okrem mňa ku dnešnému dňu vystúpilo z klubu ďalších 6 členov.

Pán Sulík a pán Matovič, viete, že Smer-SD pokladá Vášho kandidáta na primátora, podnikateľa Igora Kašpera, za pre Smer natoľko dôveryhodnú a lojálnu osobu, že ho nominoval a zvolil do takých významných funkcií akými sú: člen Mestskej rady a predseda Komisie MsZ pre financie, správu a hospodárenie s majetkom mesta a podnikateľskú činnosť?

Je to nezmysel, ľahko overiteľný. Ako skoro jediného ekonóma v zastupiteľstve ma zvolilo do týchto funkcií mestské zastupiteľstvo – jednohlasne všetci poslanci zo všetkých poslaneckých klubov. Na to, že pani suseda študovala politológiu, má dosť veľké medzery.

Pán Sulík a pán Matovič, viete, že Váš kandidát na primátora, podnikateľ Igor Kašper sa od Smeru oficiálne dištancoval až po tom, čo ho strana Smer-SD odmietla podporiť ako svojho kandidáta na post banskobystrického župana?

Neviem, či pani susede toto natárali jej blízky zo SMERu, je to nechutné a klamlivé obvinenie. Nikdy som o takú podporu nestál. A ona to dobre vie.

Pán Sulík a pán Matovič, viete, že Váš kandidát na primátora, podnikateľ Igor Kašper má blízke priateľské vzťahy a pôsobil v spoločnom poslaneckom klube aj s Karolom Konárikom ml., členom strany SNS, od ktorej sa Vy tak radi dištancujete?

Hurá! Tak konečne má p. Súlovcová pravdu. Som blízkym priateľom Karola od 6-ich rokov, odkedy sme spolu vyrastali a hrali basketbal. Doteraz sme veľmi dobrí priatelia. A budeme aj naďalej, bez ohľadu na to, v akej strane bol, je alebo bude. On bol ten, ktorý mi v ťažkej životnej situácií pred 17 rokmi, keď mi počas môjho štúdia umrela maminka,  pomohol azda najviac.

Pán Sulík a pán Matovič, viete, že Váš kandidát na primátora, podnikateľ Igor Kašper sa v župných voľbách ako kandidát na župana uchádzal aj o podporu strany SNS, s ktorou Vy dvaja odmietate akokoľvek politicky spolupracovať?

Absolútny výmysel a lož. Znovu. Občas sa pýtam sám seba, čo za týmito klamstvami je. Komu naozaj tak strašne vadí moja kandidatúra?

Pán Sulík a pán Matovič, viete, že Váš kandidát na primátora Igor Kašper má priateľské vzťahy s podnikateľkou Erikou Karovou a podporuje jej vstup do politiky? Čoraz častejšie sa v kuloároch, aj v tých v Bratislave, ozýva otázka: Ako je to možné, že sa tej Karovej tak darí? Sledujeme zrodenie nového slovenského oligarchu v priamom prenose? Stojí snáď za Karovou a jej podnikateľskými úspechmi niekto mocný zo Smeru?

Pani Karovú poznám odvtedy, ako sa stala členkou Občianskej rady v Radvani, organizuje množstvo podujatí a pochopiteľne som s ňou v kontakte, keďže som poslancom za túto mestskú časť. Ak sú toto „priateľské vzťahy“, tak potom áno, mám priateľské vzťahy s pani Karovou a nevidím na tom nič, čo by bolo treba oznamovať Richardovi Sulíkovi.

Pán Sulík a pán Matovič, viete, že keď som v marci minulého roku napísala blog o podnikateľoch Igorovi Kašperovi a Erike Karovej, tak okamžite nasledovalo trestné oznámenie na moju osobu vo veci trestného činu ohovárania a ja som bola predvolaná na políciu na výsluch? Dlhodobý stres spôsobený týmto trestným oznámením mi spôsobil vážne zdravotné problémy a ja som musela byť hospitalizovaná.

Pán Sulík, nie je to náhodou Vaša strana SaS, ktorá nedávno predložila do NR SR návrh, aby bol trestný čin ohovárania vypustený z nášho trestného právneho poriadku, lebo býva často zneužívaný „našimi“ ľuďmi aj na šikanu novinárov?

Ja som nikdy na nikoho žiadne trestné oznámenie nepodal, dala ho možno p. Karová.

Pán Sulík a pán Matovič, viete, čo robil a kde bol Váš kandidát na primátora, podnikateľ Igor Kašper, keď pred dvomi rokmi prebiehali Vami organizované protesty Bonaparte?

Podnikateľ Igor Kašper bol ticho a bol verným a oddaným členom poslaneckého klubu strany Smer-SD.

Priznávam, nepamätám si presne, kde som práve vtedy bol. Ale pamätám si, kde som bol, keď boli nedávne protesty organizované platformou Za slušné Slovensko. Bol som na námestí niekoľkokrát aj so s svojou rodinou a priateľmi. Moja „vernosť a oddanosť“ Smeru je zvláštne tvrdenie vzhľadom na následné vystúpenie z poslaneckého klubu.

Pán Sulík a pán Matovič, viete že, poslanci krajského zastupiteľstva zvolení za koalíciu SaS, OľaNO, KDH odmietli byť v jednom poslaneckom klube s Vašim nominantom podnikateľom Kašperom?

Ďalšia do neba volajúca hlúposť. Naopak, dostal som ponuku byť v takomto klube na verejnom stretnutí poslancov. Od začiatku podporujem ich aktivity. Tiež sa to dá ľahko overiť.

Pán Sulík a pán Matovič, viete, čo významné pre mesto Banský Bystrica urobil Váš kandidát na primátora, podnikateľ Igor Kašper, počas takmer 8 rokov svojho poslancovania? Ja si totiž ako občan tohto mesta na nič konkrétne, neviem spomenúť.

Je toho veľa, pani suseda. Inak by som ako neznámy človek neskončil vo voľbách v roku 2014 spomedzi 225 kandidátov na poslanca na 2. mieste. V novembrových voľbách do VÚC som získal len v okrese Banská Bystrica skoro 11-tisíc hlasov ako nezávislý kandidát. Zo všetkých najviac. Viac ako p. Lunter, p. Dubačová, p. Kotleba, ktorí sú oveľa známejší ako ja. Len Vy to nerada vidíte. O všetkých mojich aktivitách a prínosoch pre mesto som už písal, počas kampane samozrejme všetko zverejním. Nejdem tu teraz písať o všetkých ihriskách, parkoviskách, spoločenských akciách, či ekonomických modeloch.

Pán Sulík a pán Matovič, prečo ste vymenili saskára Martina Klusa za ex-smeráka Kašpera? Pôvodne mal na post banskobystrického primátora kandidovať Martin Klus. V januári sa dokonca už uchádzal o podporu pre svoju kandidatúru u najsilnejšieho opozičného poslaneckého klubu v mestskom zastupiteľstve. Len pripomeniem, že okrem puta priateľstva spája Klusa s Kašperom a ich spolupráca s podnikateľkou Karovou. Keď som vlani upozornila blogom na prepojenie Klusa s Karovou, Klus sa mi vyhrážal súdnym sporom s cieľom vysúdiť odo mňa a mojej rodiny vysoké finančné odškodnenie.

Na toto vám musí odpovedať p. Klus, a myslím, že aj odpovie. Ale pochybujem, že by sa Vám vyhrážal.

Vyhrážku súdnym sporom mi poslal aj na môj súkromný mail. Keď som rozmýšľala odkiaľ má Klus moju súkromnú adresu, keďže žiadnych spoločných známych nemáme, napadli mi len dvaja ľudia, ktorí ju majú k dispozícií a ktorí mu ju mohli poskytnúť: podnikatelia Kašper a Karová.

Odo mňa ju nemal. A pochybujem, že aj od p. Karovej. Vašu mailovú adresu nepoznajú predsa len 2 ľudia. Je Vaša adresa utajená?

Výzva Igorovi Matovičovi:

Pán Matovič, týmto Vás vyzývam na osobné stretnutie, kde Vám odovzdám dokumenty a informácie, na základe ktorých môžete usporiadať tlačovú besedu ohľadom Vášho kandidáta na primátora, podnikateľa Igora Kašpera a ktorá vzhľadom na charakter dokumentov a informácií, bude mať podobný priebeh, ako mala napríklad Vaša tlačovka o aktivitách bývalého ministra vnútra Tomáša Druckera.

Budem veľmi rád, ak sa s ňou p. Matovič stretne. Sám si urobí obraz.

Zároveň som pripravená prísť na vlastné náklady do Bratislavy a na tlačovke ohľadom aktivít Vášho kandidáta Igora Kašpera som ochotná predstúpiť pred verejnosť a podať svedectvo o tom, ako sa podnikateľ Igor Kašper vyhrážal mne a aj môjmu manželovi, keď sme mu odmietli podpísať určitý dokument týkajúci sa jeho developerských podnikateľských aktivít. Len pripomeniem, že Kašper sa nám vyhrážal z pozície človeka, ktorý má dobre vzťahy so „všemocným“ Smerom.

Pekne vám to napísali, predpokladám, že „smeráci“, aby ste urobili dojem. Nikdy v živote som sa nikomu nevyhrážal. Klamete, ako takmer vždy. Nech sa páči, kľudne predložte, čo máte, nemám čo skrývať. Ja a developer? Ďakujem za uznanie.  Vlastním v podielovom spoluvlastníctve jeden voľný stavebný pozemok pre 2 rodinné domy. Stredom ide VN, čiže je ešte aj výrazne znehodnotený. Developer ako lusk.

Pán Matovič, kontakt na mňa získate od asistenta Vašej poslankyne Veroniky Remišovej, ktorý má osobne pozná a ktorý Vám o mne podá aj osobnú referenciu.

Zároveň verím a dúfam, že ostatné opozičné strany ako KDH, SME rodina, SPOLU, Progresívne Slovensko, predtým, než podporia konkrétneho kandidáta na post primátora Banskej Bystrice, si zistia o danom človeku aspoň základné údaje a budú trvať na jeho čistom morálnom profile. Taktiež aj týmto politickým stranám som ochotná poskytnúť všetky informácie a údaje o aktivitách podnikateľa Igora Kašpera, ktoré jasne dokazujú, že tento človek nie je vhodným kandidátom na primátora Banskej Bystrice.

To budem naozaj rád. Firmy som vybudoval z nuly, nikdy som nikomu nič nedlhoval. A som hrdý na všetky, kde som pôsobil.

Verím, že Vám takéto odpovede postačia, pani suseda. A že nabudúce už na ulici neskloníte hlavu, ale slušne odzdravíte.

Autor blogu:

Igor Kašper

Narodil som sa v Banskej Bystrici, kde so svojou rodinou aj žijem. Študoval som na Obchodnej akadémii v našom meste, následne na Ekonomickej univerzite v Bratislave, odbor Účtvovníctvo a a audítorstvo. Pôsobil som ako manažér, ekonóm a bankár. Ekonomike sa venujem dodnes, či už na úrovni komunálnej politiky alebo podnikania. Od roku 2010 som mestským poslancom, momentálne aj predsedom finančnej komisie v meste, členom mestskej rady a predsedom Výboru mestskej časti. Nikdy som v živote nedostal nič zadarmo, všetko som si musel vybojovať sám. Som ženatý a mám 2 deti. Mám 37 rokov.