Mesto sa dlhodobo vyľudňuje. Každým rokom klesá počet obyvateľov Banskej Bystrice. Niektorí odchádzajú do okolitých obcí, avšak väčšina ľudí odišla za lepšie platenou prácou najmä do Bratislavy a mnohí aj do zahraničia.

Jedným z opatrení, ako obyvateľov udržať v našom meste, je dostupnejšie bývanie. Ako riešenie vidíme dostupné mestské nájomné byty. Z praxe som sa naučil, ako sa dajú stavať nájomné byty tak, aby nezaťažili mestský rozpočet a zároveň, aby boli cenovo dostupné. 2 izbový byt je možné sprístupniť Bystričanom za nájomné 190 Eur mesačne.

Zaujíma vás ako sa to dá? Nech sa páči, viac info v priloženom videu.

 

Autor blogu:

Igor Kašper

Narodil som sa v Banskej Bystrici, kde so svojou rodinou aj žijem. Študoval som na Obchodnej akadémii v našom meste, následne na Ekonomickej univerzite v Bratislave, odbor Účtvovníctvo a a audítorstvo. Pôsobil som ako manažér, ekonóm a bankár. Ekonomike sa venujem dodnes, či už na úrovni komunálnej politiky alebo podnikania. Od roku 2010 som mestským poslancom, momentálne aj predsedom finančnej komisie v meste, členom mestskej rady a predsedom Výboru mestskej časti. Nikdy som v živote nedostal nič zadarmo, všetko som si musel vybojovať sám. Som ženatý a mám 2 deti. Mám 37 rokov.