Primátor Banskej Bystrice má v súčasnosti najvyšší plat spomedzi všetkých primátorov na Slovensku, viac ako 5.000 € za mesiac. Mesto platí dvoch viceprimátorov a to sumami takmer 4.000 € pre pána Gajdošíka a takmer 2.500 €  ide pánovi Turčanovi. 

Vedenie mesta si zaslúži spravodlivú odmenu. Efektívne vieme spravovať mesto aj s jedným viceprimátorom. Verím, že spravodlivá odmena pre primátora a viceprimátora by dokopy nemala presiahnuť 5.000 € mesačne.

Pod mojim vedením ušetríme zhruba 6.500 € mesačne. Počas štyroch rokov, spolu s úsporou na odvodoch štátu, by táto suma bola vyššia ako 400.000 €.

Viac vo videu:

Autor blogu:

Igor Kašper

Narodil som sa v Banskej Bystrici, kde so svojou rodinou aj žijem. Študoval som na Obchodnej akadémii v našom meste, následne na Ekonomickej univerzite v Bratislave, odbor Účtvovníctvo a a audítorstvo. Pôsobil som ako manažér, ekonóm a bankár. Ekonomike sa venujem dodnes, či už na úrovni komunálnej politiky alebo podnikania. Od roku 2010 som mestským poslancom, momentálne aj predsedom finančnej komisie v meste, členom mestskej rady a predsedom Výboru mestskej časti. Nikdy som v živote nedostal nič zadarmo, všetko som si musel vybojovať sám. Som ženatý a mám 2 deti. Mám 37 rokov.