Počas soboty 4. júna sa v meste pod Urpínom uskutoční jediný večerný maratón v strednej Európe a tretí najväčší maratón na Slovensku.

Tradičné podujatie, na ktorom sa pravidelne stretávajú bežci z rôznych kútov sveta, budú sprevádzať dočasné dopravné obmedzenia. Mesto preto žiada obyvateľov a návštevníkov o trpezlivosť, zvýšenú pozornosť a ohľaduplnosť.

Štart, ako aj cieľ bude situovaný pred nákupným centrom Europa Shopping Center. Štart maratónu je naplánovaný na 18.00 h, trate sa budú uzatvárať až pred polnocou.

Z tohto dôvodu dôjde v čase od 15:00 do 23:00 h na niektorých úsekoch k obmedzeniu dopravy a vybraných spojov MHD.

 

Úplne bude uzatvorená cesta na Námestí Slobody, cesta I/66 popri Hrone od križovatky s Námestím Slobody po veľký kruhový objazd pri Europa SC. Uzávierka bude ďalej pokračovať na Námestie Ľudovíta Štúra, Sládkovičovu ulicu až po odbočku na Pršiansku terasu. Dopravne nedostupná bude tiež Kalinčiakova ulica.

Obmedzenia sa budú výrazne týkať aj liniek MHD.  Väčšina z nich bude presmerovaná na obchádzkové trasy a niektoré linky nebudú obsluhované vôbec. Presný zoznam obmedzení MHD nájdete na tomto odkaze.

Bližšie informácie o podujatí nájdete na www.marathonbb.com.