Slovenský zväz biatlonu v spolupráci s Banskou Bystricou – Európským mestom športu 2017 a firmou Laserovepusky.sk prináša unikátnu príležitosť vyskúšať si biatlon na vlastnej koži. 

biatlon-v-bystrici-page-001V utorok 14. februára sa v doobedných hodinách stretnú vybraní žiaci banskobystrických základných škôl a zmerajú si sily v behu na lyžiach a streľbe z laserových pušiek. Podujatie sa uskutoční v Mestskom areáli zimných športov – Snowland v Banskej Bystrici (plážové kúpalisko).

Výnimočnú príležitosť vyskúšať si disciplíny biatlonu, uspieť a dostať sa na Majstrovstvá sveta dostane aj široká verejnosť, a to v čase od 14.00 do 17.00 hod. Predtým ako sa postavia na štart, budú mať k dispozícii tréningovú strelnicu Biathlon Mania, ako i možnosť zapožičať si bežky z požičovne a SKI centra Trendšport priamo v areáli.

Organizátori podujatia zároveň pozývajú malých i veľkých podporiť našich mladých reprezentantov do Národného biatlonového centra Osrblie, kde budú prebiehať v dňoch 22. až 28. februára Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov. Vyhlásenie víťazov podujatia Biatlon v Bystrici prebehne práve počas Majstrovstiev sveta v Osrblí. Stať sa reprezentantom Slovenska a vystúpiť na stupeň víťazov rovnako ako najlepší biatlonisti sveta, tak môže každý mladý biatlonový nadšenec. Viac informácií môžete nájsť na facebook udalosti – Biatlon v Bystrici.