V piatok 1. apríla sa v nákupnom centre Europa SC uskutoční netradičné biatlonové podujatie. Vývojári hry Biathlon Mania v spolupráci s VŠC Dukla pripravili akciu, kde si verejnosť môže skúsiť zasúťažiť v biatlonových disciplínach.

PlagatSúťažiacich čakajú jednoduché biatlonové disciplíny ako šmýkanie na slideboarde (doske so šmykľavým povrchom) a laserová strelnica s piatimi terčami. Program podujatia štartuje už od  9.00 hod, kedy si to medzi sebou rozdajú deti zo základných škôl z okolia Banskej Bystrice. Tie si vyberú svojich reprezentantov, ktorí sa v centre Europa SC stretnú na slideboardoch a strelnici APEOM.

Približne od 14.00 hod sa budú môcť ľudia bez rozdielu veku a pohlavia prísť zapojiť a vyskúšať si biatlon rekreačne, prípadne si spolu s priateľmi či rodinou aj zasúťažiť. Od 16.00 hod je na programe autogramiáda slovenských reprezentantov v biatlone.

Už v poradí tretie podujatie Biathlon Mania Shoot and Run sa tentokrát uskutoční v Banskej Bystrici. Predchádzajúce dve akcie sa konali v Bratislave. Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke podujatia.