Podmienky pre bežkárov sú v Banskej Bystrici a okolí pred tretím adventným víkendom už takmer ideálne. Počas týždňa pribudlo na horách v okolí od 15 do 20 cm nového snehu a Záhradnícke a rekreačné služby mesta zaistili úpravu množstva tratí.

V Kremnických vrchoch je už upravený pre bežkárov bežecký štadión na Králikoch a priľahlé trate. Upravené sú tiež trate na Skalku a na Hostinec. ZAaRES upravuje tiež trate Tajovskou a Kordíckou zvážnicou až na Kordíky. S ohľadom na podmienky bude minimálne čiastočne upravená aj Malachovská zvážnica.

Pre víkend by mala byť upravená aj trať zo Šachtičiek v smere na Donovaly a opačne. ZAaRES informuje aj o úprave okruhu okolo Jelenskej skaly pre klasické bežkovanie.

Ďalej je upravovaná aj tohtoročná novinka v zozname bežkárskych tratí a to trasa Malý Šturec – Túfna. „Tu by sme chceli informovať, že na bežkách sa po upravenej trati nedostanete až na hotel Kráľova studňa. Po šiestich km sa stopa končí a kto chce pokračovať na hotel, čaká ho ešte asi 6 km po prístupovej ceste na hotel, ktorá sa odhŕňa,“ doplnil ZAaRES v aktuálnom príspevku na svojej stránke na sociálnej sieti.

Počas týždňa sa naplno rozbehli aj práce na úprave trate na plážovom kúpalisku, ktorá však zatiaľ nie je k dispozícii pre bežkárov. ZAaRES by chcel areál zimných športov, v prípade priaznivých podmienok, sprístupniť verejnosti do Vianoc.