V utorok od poludnia sa bude môcť každý aspoň na chvíľu stať skutočným atlétom na naozajstnom štadióne. Banskobystrická bežecká 24 hodinovka sa zapíše do histórie svojim prvým ročníkom.

Za podujatím opäť treba hľadať organizátorov Banskobystrického maratónu. Utorkový program, podobne ako všetky predchádzajúce bežecké podujatia, má verejnosť pripraviť na septembrový hlavný maratón, na ktorý sa doposiaľ zaregistrovalo 415 pretekárov z viacerých štátov Európy. „Toto podujatie má ukázať, že šport je dostupný naozaj pre každého a že čas, ktorý mu venujeme v podobe hocijakej aktivity, je dobrým návodom pre ostatných,“ ozrejmil myšlienku 24 hodinovky člen organizačného tímu Miroslav Štrba.

Futbalový štadión na Štiavničkách otvorí svoje brány o 12:00 hod. na celých 24 hodín. „Udalosť je určená naozaj pre každého. Návštevníci si zabehnú minimálne jeden 400 metrový okruh. Samozrejme, každý môže behať toľko, koľko bude chcieť a vládať. Výsledné kilometre spočítame a vyhodnotíme najlepších či najrýchlejších bežcov. Rovnako ako všetky naše podujatia, aj 24 hodinovka je smerovaná najmä k rodičom a deťom,“ skonštatoval Štrba.

Vstupné na banskobystrickú Bežeckú 24 hodinovku je dobrovoľné. V prípade, že rodičia zoberú na štadión aj svoje deti, tie si môžu zmerať sily v pretekoch lezúňov a k dispozícii im budú tiež skákacie hrady.

Už v utorok tak Banskobystričania dostanú príležitosť spraviť niečo pre svoje zdravie a aspoň na chvíľu sa vžijú do kože skutočných atlétov.