„Zradcovia Krvi“ vstupujú do novej fázy svojej existencie. Spojili sily s medzinárodnou agentúrou Doomed Events a tak pre metalových poslucháčov prinesú po prvýkrát naozaj veľké zahraničné mená.

Hlavnou hviezdou bude jedna z popredných kapiel európskeho doomu, SATURNUS – melodic doom/death metal z Dánska. Pôsobí už vyše 20 rokov, na konte má štyri albumy, pričom celosvetovo uznávanou sa stala v roku 2006 po vydaní tretieho, „Veronika Decides To Die“, aby následne v roku 2012 upevnila svoju pozíciu ďalším dojímavým dielom, „Saturn In Ascension“. SATURNUS sa na Slovensko vracia v rámci tour Saturn Over Europe a sľubuje melanchóliu, smútok i romantiku v depresii.

[youtube XaimLK6AVxI 720 410]

Ako co-headliner prídu gothic/doom metalisti HELEVORN – španielsky metalový artikel číslo jeden. Pod rúškom tajomna sa ukrýva záhuba a utrpenie nevídaných rozmerov, ktoré nie náhodou žne úspechy po celom svete. Ich strhujúcu show v pravej klubovej atmosfére, navyše s novým CD „Compassion Forlorn“, musíte zažiť!

Betrayers Of Blood Pt. 11LUNATIC GODS – to je slovenský extreme folk metal. Šialení Bohovia, najväčší z najväčších, nestoja na jednom mieste. Svoju jedinečnú hudobnú zmes postupne obohacujú o folkové prvky, slovanskú tematiku i náš rodný jazyk. A ktovie… možno si aj Ibronka príde uctiť históriu našich pohanských predkov.

MAJSTER KAT – slovenská thrashmetalová špička. „Homo homini lupus!“ – Kati sa na stredné Slovensko vracajú s novým albumom „Memento…“ a odsúdení k bolesti vám prinesú tradičné thrashové postupy spojené s dávkou melodiky i modernej techniky, a to všetko v slovenčine.

Trojicu predkapiel uzatvárajú melodic dark/gothici APRIL WEEPS. Dáma a páni, považovaní za nových nástupcov GALADRIEL, vyrážajú dych svojim energickým prepojením dobra a zla. Stihli sa už predstaviť v krajinách celej V4 a predskakovali napr. aj pred IN MOURNING.

Tento jedinečný koncert sa koná v piatok 25. 09. 2015 od 19:00. Miestom činu je Banská BystricaKlub 77. Vstupné činí 10 € na mieste. Na platiacich čaká FREE tombola, zľava na alkohol i meet ‚n‘ greet (autogramiády) so zúčastnenými kapelami.