Už túto nedeľu sa uskutoční premiérové bežecké podujatie Beh o permoníkov Kylof. Posledná septembrová sobota tak bude v znení prvého ročníku tejto akcie, ktorej organizátori sú ON-POINT a Marathon Banská Bystrica, s.r.o.

Miesto behu bude v obci Ľubietová, konkrétnejšie v priestore obecného úradu. Začiatok podujatia odštartuje beh detí o 9.30 hod a o hodinu neskôr beh na 5 kilometrov. Trať na 10 kilometrov odštartuje o 10.35 hod. Povrch, po ktorom sa pobeží bude hlavne spevnený turistický chodník, asfaltová cesta a lesné cestičky.

Súťažiť sa bude vo viacerých kategóriách. Kategórie sú rozdelené v závislosti od dĺžky trate. Najkratšie trate, beh permoníkov na 200 metrov a beh na 600 metrov, budú určené pre deti. Na 5 kilometrovej trati sa môže zúčastniť bežec vo veku od 11 do 15 rokov, ďalej muži a ženy do 39 rokov, a posledná kategória na tejto trati bude od 40 rokov viac, muži aj ženy.

Trať na 10 kilometrov je rozdelená len na dve hlavné kategórie, a to pre mužov a ženy do 39 rokov, a taktiež ako v predchádzajúcej kategórii, na mužov a ženy od 40 rokov. Súťažiť sa bude dať aj v štafetovom behu a to 2×2500 metrov

Vyhlásenie výsledkov a dekorovanie víťazov je pripravené na 12.00 hod. Podľa organizátorov by mal výhercov dekorovať starosta obce Ľubietová. Po oznámení výsledkov bude nasledovať žrebovanie o hodnotné ceny. V cene štartovného je pamätné štartovacie číslo, pamätná medaila, meranie času a medzičasov, občerstvenie na trati a podobne.

Viac informácií, ako napríklad cena poplatkov a štartovného, získate na stránke marathonbbtour.sk