Úrad Banskobystrického samosprávneho kraja plánuje počas najbližšieho mesiaca obsadiť približne tridsať úradníckych pozícií. Výberové konania bude kraj komerčne propagovať. Obsadiť pritom potrebuje radu pozícií vedúcich oddelení a riaditeľov odborov uvoľnených po niekdajších nominantoch predošlého vedenia BBSK.

Úrad BBSK hľadá nových vedúcich odborov a oddelení, ale aj špecialistov na referentské pozície. „Tak ako sme deklarovali na začiatku, chceme vybudovať silný tím. Ide nám o rozvoj kraja a na to potrebujeme zapojiť do práce schopných ľudí,“ povedal predseda BBSK Ján Lunter.

Lunter sa funkcie župana ujal v decembri minulého roka. Ešte po novembrových voľbách však upozorňoval, že vtedy dosluhujúci predseda kraja Marian Kotleba mal podpisovať so zamestnancami nové pracovné zmluvy na dobu neurčitú.

Samosprávny kraj bude teraz uvoľnené pozície propagovať nielen prostredníctvom svojich kanálov či úradnej tabule, ale využiť plánuje aj komerčné prostriedky.

„Nechceme, aby to viselo niekde na nástenke alebo to bolo zašité na webstránke kraja. Vypísané pracovné pozície budeme aktívne propagovať cez portál profesia.sk, na našom webe a na sociálnych sieťach,“ dopĺňa riaditeľ úradu Matúš Hollý.

Prvé vypísané pozície sú k dispozícii aj v prehľade na stránke úradu. Väčšina aktuálne vypísaných pozícií má termín na doručenie žiadostí do 6. mája.