Portál BBonline.sk na začiatku augusta vstúpi do desiateho roka svojho pôsobenia. Od stredy môžete tento portál vidieť v jeho historicky tretej vizuálnej podobe.

Regionálny spravodajský web pre Banskú Bystricu a okolie – BBonline.sk od svojho vzniku, v roku 2010, prešiel zatiaľ len jednou výraznou zmenou svojej podoby. V roku 2013 prišiel výrazný krok vpred oproti predchádzajúcej zažitej podobe spravodajských stránok.

„Napokon sa ukázalo, že išlo o skutočne nadčasovú podobu webu a aj preto neupúšťame od jej základných motívov. Hlavným cieľom aktuálnej zmeny bolo najmä zjednotenie množstva nových prvkov, ktoré počas uplynulých rokov na našom webe pribudli. Samozrejme, pokročili aj technológie, ktorým sme sa pre zvýšenie komfortu a zrýchlenie načítania našich stránok museli prispôsobiť,“ vysvetľuje šéfredaktor portálu BBonline.sk Filip Roháček.

„Oproti situácii spred niekoľkých rokov je dnes dôraz na aktuálnosť správ ešte oveľa väčší. Aktuálne krátke správy sa stali dôležitou súčasťou nášho webu, ale na titulnej stránke nemali adekvátne miesto. To sme jednoznačne chceli zmeniť,“ dodáva Roháček. Zmeny nastávajú počas leta, aby bolo možné ich technické doladenie mimo období s najvyššou návštevnosťou webu.

Približne 4-tisíc návštev denne a neraz pol milióna zobrazených stránok za mesiac. Taký je v súčasnosti pohľad na štatistiky návštevnosti portálu BBonline.sk, ktorý napríklad na Facebooku sleduje cez 18-tisíc ľudí.

„Zmeny pre nás znamenajú nový impulz nielen po vizuálnej, ale aj obsahovej stránke. BBonline.sk bol pôvodne študentský projekt, popri ktorom vyrástli novinári pre mnohé celoplošné médiá. Ľudia prichádzali, odchádzali a samozrejme, to sa podpisovalo aj na rozsahu pokrytia jednotlivých udalostí a tém. Teraz začíname s čiastočnou profesionalizáciou redakcie, od ktorej si sľubujeme ešte lepšie napĺňanie nášho hesla – vieme, čo sa v meste deje. Verím, že portál BBonline.sk sa stane ešte spoľahlivejším a kvalitnejším zdrojom informácií o dianí v meste a postupne poskytne omnoho viac užitočných informácií pre život Banskobystričanov,“ dodal Roháček.

Podobne, ako so zmenou webu pred siedmimi rokmi, aj tentokrát sa spolu s grafickou podobou webu mení aj celková vizuálna prezentácia portálu, ktorý prichádza s novým logom. To je opäť čiastočne odľahčené oproti svojej predchádzajúcej verzii. Motív preložených novín však strieda grafika naznačujúca pulzujúcu dynamiku správ, s ktorými portál prichádza, a to zároveň v tvare písmena B, ako Bystrica.

Krátky prehľad zmien, ktoré vynovené BBonline.sk prináša:

  • Zrýchlené načítanie jednotlivých stránok
  • Zjednodušená navigácia najnavštevovanejších súčastí webu
  • Prehľad nových príspevkov na titulnej stránke v časovom slede naprieč jednotlivými rubrikami, vrátane rýchlych krátkych správ
  • Vizuálna úprava samostatných stránok správ, športu a blogu pre lepšiu prehľadnosť
  • Vizuálna úprava kalendára podujatí a posilnenie jeho obsahového plnenia
  • Nová podstránka počasia v Banskej Bystrici, pri ktorého tvorbe spolupracujeme s portálom imeteo.sk
  • Vizuálne prehľadnejšie obedové menu reštaurácií v Banskej Bystrici
  • Upravené a komfortnejšie ovládanie fotogalérií aj na mobilných zariadeniach
  • Väčšia propagácia najnovších publikovaných blogov na blogu BBonline.sk na jednotlivých postránkach
  • Jednoduchšia prácu s fotkami a obrázkami pri ich úprave a následnom využití pre blogerov

Veríme, že si aj naďalej budete nachádzať na BBonline.sk aktuálne a zaujímavé správy o Banskej Bystrici a blízkom okolí. Uvítame všetky vaše podnety a námety na vylepšenie našich stránok alebo na tvorbu reportáží. Neváhajte nám napísať na bbonline@bbonline.sk.