Pre banskobystrický spravodajsko-informačný portál BBonline.sk bol uplynulý máj rekordný, keď zaznamenal najvyššiu mesačnú návštevnosť od svojho vzniku v auguste 2010.

Portál BBonline.sk zaznamenal v máji celkom 83 268 návštev od spolu 49 557 unikátnych návštevníkov. Tí sa zároveň postarali o celkovo 158 796 zobrazení stránky a jednotlivých príspevkov.

Priemerne tak na portál BBonline.sk kliklo v máji denne 2 686 ľudí. Najvyššiu návštevnosť stránka zaznamenala 2. mája – 10 073. Tradične najmenej návštevníkov navštevuje BBonline.sk v soboty. Výnimkou sú len víkendy s výraznými podujatiami v meste. Pravidlo potvrdzuje aj fakt, že najmenší počet návštev v máji – 1 241, bol zaznamenaný práve v sobotu 12. mája. „Návštevnosť v máji ovplyvnilo v Banskej Bystrici hneď niekoľko udalostí. Najskôr sme ako prví priniesli fotky upraveného uvítacieho stĺpu pred mestom, konali sa dve významné podujatia roka – Bažant Majáles a Grilliada. Záver mesiaca zas ovplyvnila lokálna politika, ktorú pokrývame dlhodobo nadštandardne. Z tohto titulu nie je nadpriemerná návštevnosť prekvapivá a je len odrazom našej práce. Sme radi, že sa dostáva k tým, pre ktorých ju robíme a oslovuje aj forma, ktorou ju prinášame,“ hovorí Filip Roháček – šéfredaktor siete portálov spoločnosti REGIONAL MEDIA.

Tip: Pozrite si vývoj návštevnosti od vzniku portálu…

Rekordná návštevnosť banskobystrického portálu po prvýkrát posunula nad hranicu stotisíc návštev aj celkovú návštevnosť regionálnych portálov spoločnosti REGIONAL MEDIA v Banskobystrickom kraji – BBonline.sk, DTonline.sk, LConline.sk a ZVonline.sk. Celkovo tak návštevnosť týchto portálov v máji dosiahla v rámci regiónu úctyhodné číslo 112 405 návštev od 68 606 unikátnych návštevníkov. Máj znamenal výrazné zvýšenie návštevnosti aj pri zvolenskom portáli, ktorý zaznamenal najvyššiu návštevnosť od vlaňajšieho júna. DTonline.sk pre región Podpoľania a lučenecký portál LConline.sk si v máji udržali svoju štandardnú návštevnosť z posledného obdobia.